2022. gada maijā jaunu vāciešu jautra kompānija jautrojoties un iedzerot atpūtās Trāvemindes pludmalē netālu no Lībekas. Kādā brīdī viens no viņiem iebrida Baltijas jūrā un nokārtoja tā dēvētās mazās vajadzības.

Tūlīt pat no slēpņa krūmos izlēca braši policisti, aizturēja pārsteigto jaunieti un izrakstīja 60 eiro vērtu sodakvīti “par vispārpieņemto uzvedības normu pārkāpumu”. Taču jaunais cilvēks nebija no biklajiem un viegli iebiedējamajiem, tāpēc nolēma vērsties tiesā ar prasību anulēt, viņaprāt, absurdo sodu.

Un tad notika negaidītais. Tiesnesis Felikss Špangenbergs rūpīgi uzklausīja visus jaunā cilvēka argumentus un attaisnoja viņu! Tiesnesis lēma, ka jauneklis nekādā veidā nav pārkāpis sabiedriskās kārtības normas, jo, pirmkārt, laikā, kad viņš nokārtojās Baltijas jūrā, bija jau pilnībā satumsis, tāpēc to neviens nevarēja redzēt. Otrkārt, tiesnesis formulēja: “Publiska urinēšana vīriešiem ir regulāra parādība, jo tādas darbības regulāri veic mednieki, lauksaimnieki, tūristi. Katrā ziņā no tā šajā gadījumā nav konstatējams itin nekāds kaitējums Baltijas jūrai. Un vispār cilvēkam zem šīs pasaules debesīm ir ne mazāk tiesību kā briedim mežā, zaķim laukā vai ronim Baltijas jūrā!”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.