Nesen plašsaziņas līdzekļi vēstījuši par britu militāristu sekmīgi veiktu jauna tālas darbības lāzerieroča DragonFire izmēģināšanu.

Reklāma

Oficiālajā paziņojumā pausts, ka “izmēģinājumos raķešu poligonā Hebridu salās lāzera stara enerģētiskā ieroča sistēma DragonFire izturējusi sekmīgu pārbaudi šaušanā pa gaisa mērķiem”. Uzsvērts, ka sistēma no dažādām pozīcijām iznīcinājusi tuvojošos dronus aptuveni dažu kilometru attālumā, lai gan pilnībā precīza sistēmas darbības efektivitāte paliek noslēpums. Tomēr vēstīts, ka sistēma paredzēta tiešas redzamības zonā esošu mērķu iznīcināšanai.

Paziņojumā uzsvērts, ka šie izmēģinājumi apliecinājuši sistēmas spēju attiecīgajā attālumā pilnībā iznīcināt mērķus, un tas esot viens no galvenajiem momentiem saistībā ar svarīgo lēmumu pieņemt DragonFire britu armijas bruņojumā, jo gan jūras, gan sauszemes spēki jau esot apsvēruši vēlmi savu pretgaisa aizsardzības sistēmu efektivitātes uzlabošanas nolūkā iegādāties lāzerieročus. Britānijas Aizsardzības ministrijas vadība paudusi, ka tieši lāzerieroči varētu kardināli mainīt britu aizsardzības spējas, jo šādi ieroči ir salīdzinoši lētāki un tostarp arī mazina zaudējumu apjomus. Uzsvērts, ka viena lāzerieroča šāviena izmaksas nepārsniedzot 10 sterliņu mārciņas...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.