Izdevuma “Express” autore Džesika Nibsa savā publikācijā aprakstījusi trīs garšvielas, kas spējot ievērojami samazināt vēža un diabēta attīstības riskus un tādējādi pagarināt cilvēku mūža ilgumu.

Kā pirmā šajā savdabīgajā sarakstā minēta kurkuma, kas palīdzot samazināt vēža un vecuma slimību rašanās risku. Proti, kurkuma to varot paveikt, pateicoties savai spējai inhibēt (kavēt; atturēt) lipīdu oksidēšanos, vienlaikus palielinot antioksidējošo aktivitāti. Piebilsts, ka kāda konkrēta pētījuma laikā cilvēkiem, kuri šo garšvielu piedevu mēnesi katru dienu lietoja pa četriem gramiem, vismaz par 40% esot samazinājušies resnās zarnas bojājumi, kas parasti mēdz pāraugt audzējā.

Otra minētā garšviela ir kanēlis, kas samazina cukura līmeni asinīs otrā tipa diabēta gadījumā. Piebilsts, ka kanēlis palīdz mazināt iekaisumu, bet kanēļa ekstrakts savukārt samazinot audzēja šūnu izplatīšanos un spējot izraisīt to bojāeju.

Bet trešā garšviela šajā sarakstā ir salvija, un tā efektīvi palīdzot uzlabot smadzeņu funkciju un atmiņu, kas jo īpaši svarīgi ir Alcheimera slimības gadījumā. Tāpat minēts, ka salviju izmanto sirds slimību profilaksei.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.