Nudien neparasts medījums novembra vidū kritis dzinējmedībās Staburaga pusē.

Reklāma

Stāsta mednieks Andis Skudrovs: “Kā jau kārtējo sestdienu kolektīvā Staburaga Diāna bijām sarīkojuši dzinējmedības. Diena bija izdevusies veiksmīga, bija nomedītas vairākas mežacūkas un staltbriedis. Vietā, kur plānojām dzīt pēdējo mastu, vēl iepriekš kamerās bija redzēts cūku bars un tajā viens ruksis ar dīvaina izskata purnu. Tas bija atpalicis no visa pārējā bara. Kad dzinām pēdējo mastu, cūku bars bija iekšā un suņi uz vietas noturēja tieši šo traumēto dzīvnieku. Vēlāk, kad masts bija beidzies, ar medību vadītāja atļauju mežā tika sūtīts viens no medniekiem, kas beigu beigās ruksi veiksmīgi nomedīja. Dzīvnieku aplūkojot tuvumā, atklājās, ka tam ir divas visai nopietnas traumas. Tam bija saliekts purns un trūka pakaļkājas pamatnes. No sākuma spriedām, ka purnu traumējis kāds vecs, neveiksmīgs šāviens, taču, izvārot galvaskausu un aplūkojot kaulu, nekas neliecināja par lodes radītu triecienu.”

Mežacūka ar saliektu purnu un bez vienas kājas.

Lai noskaidrotu, kādēļ šādas traumas varētu būt radušās, uzrunājām Latvijas Valsts mežzinātnes institūta Silava vadošo pētnieku Jāni Ozoliņu. “To izcelsmi var tikai minēt. Iespējams, nelikumīgs medību rīks, piemēram, ļoti lieli kājķeramie slazdi, ilga atrašanās dzīvķeramajā slazdā, cenšoties izkļūt, vai sadursme ar transporta līdzekli, kas šķiet visticamāk. Apbrīnojami, ka mežacūka izdzīvojusi, kaut gan nav varējusi normāli baroties,” spriež pētnieks.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.