Pazīstamā tekstila mese "Heimtextil" rudens ieskaņā nākusi klajā ar 24./25. gada sezonas jaunākajām tendencēm.

Krāsu palete augu izcelsmes tendencei.
Dabiski materiāli un jaunās tehnoloģijas
Pazīstamā tekstila mese "Heimtextil" rudens ieskaņā nākusi klajā ar 24./25. gada sezonas jaunākajām tendencēm.
Reklāma

Saistībā ar pieaugošo nestabilo ģeopolitisko situāciju vairāk nekā jebkad tiek meklēts veids, kā mājoklī radīt drošības, miera un harmonijas atmosfēru. Līdztekus tam modernās tendences raksturo viens kopējs nosaukums – jaunā jutība. Skaidrojot un izsakot vienā vārdā, tā ir atbildība. Atbildība par to, kā jauno produktu ražošana ietekmēs dabu un ekoloģiju, kā produkti var ietekmēt mūsu dzīvi, dzīvesveida maiņu un pēc utilizācijas atgriezties atpakaļ apkārtējā vidē, nenodarot tai lielu ļaunumu. Trīs tendences parāda, ka šoruden, izvēloties interjera priekšmetus un tekstilu, moderni būs dot priekšroku kādam no trim ražošanas veidiem: dabiskiem produktiem (uz augiem balstītajiem), bioinženierijas produktiem un jauno tehnoloģiju produktiem.

Kas ir kas?

Augu izcelsmes izstrādājumi tiek iegūti no dabiski audzētiem materiāliem, nav jāražo sintētiski un ir labi piemēroti otrreizējai pārstrādei. Paņemot no dabas to, bez kā tā var iztikt, un atdot tai to, kas tai nepieciešams: tādas ir šo produktu ilgtspējības priekšrocības. Latvijā tie ir visiem zināmie lina, vilnas, salmu, klūgu, māla u. c. izstrādājumi.

Produktu piemēri bioinženierijas tendencei.

Bioinženierija savieno dabiskos produktus ar jaunajām tehnoloģijām, tādējādi izmainot to ražošanas veidu un kā galaproduktu radot pilnīgi bioloģiskus produktus vai tādus, kas pēc utilizācijas bioloģiski sadalās. Tagad tekstilu ražo arī no pārstrādātiem kaktusiem, kaņepēm, jūraszālēm, banāniem, olīvām, hurmas. Tekstilizstrādājumi tiek izgatavoti pat no olbaltumvielām, ogļhidrātiem kukurūzā, zālē un niedru cukura vai baktērijām. Jaunās tehnoloģijas savukārt izmanto dažādas metodes, lai iegūtu ilgtspējīgus risinājumus, piemēram, samazinātu enerģijas patēriņu ražošanā, uzlabotu dabisko šķiedru izturību pret berzi, saules iedarbību, nodilšanu, dotu iespēju veidot jaunas formas, konstrukcijas, izmantot produktu ne tikai telpās, bet arī ārpus tām utt.

Noskaņa un krāsu palete

Visām trim sfērām izstrādāta smalka krāsu palete, kas stimulē mūsu emocijas ar piesātinātiem akcentiem, vienlaikus paturot prātā vides aizsardzību. Sešpadsmit bāzes toņi ir iedvesmoti no dabiskām krāsām, kas iegūtas no aļģēm, dzīvām baktērijām, pelējuma nokrāsām, seniem pigmentiem utt. Šosezon toņu paletē iekļauta arī melnā krāsa, kas paver plašas toņu kombināciju iespējas, savukārt purpursarkanie toņi rada nepieciešamos akcentus un kontrastu, bet zemes toņi nodrošina mieru un nesteidzīgu atmosfēru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.