Mazs telpaugs, stikla trauks, akmentiņi, un florārijs gatavs! Protams, arī šo darbošanos var izkopt līdz īsta mākslas darba līmenim. Šādi telpu dekori ir kļuvuši par modes lietu, jo iederas jebkurā interjerā un gandrīz neprasa kopšanu. Florāriju gatavošana ir aizrautība arī vides dizaineram Jānim Buševicam.
Šogad aktuālākā krāsu kombinācija gan interjerā, gan augu komponēšanas modē – melns un balts. Daudziem pret melno krāsu gan ir aizspriedumi. Taču vides dizainers Jānis Buševics skaidro, ka svarīga ir proporcija un akcenti. Veidojot augu dekoru vai floristikas izstrādājumu, svarīgi arī zināt, kam tie tiks dāvāti – kādi iederēsies saņēmēja mājā un sagādās dāvinātājam prieku.
Gādā trauku
Florāriju gatavošanai ir speciāli stikla trauki, parasti ar vāku. Ir pat tādi, kam vākā ir ierīkots apgaismojums (šāda kompozīcija telpā rada brīnumainu noskaņu). Taču tikpat labi derēs jebkurš skaists stikla trauks, pat dekoratīva burciņa.
Iesācējiem florāriju veidošanā pirmo trauku noteikti vajadzētu izvēlēties ar platu vaļējo augšu, lai brīvi varētu iebāzt roku. Tad būs viegli gan gatavot kompozīciju, gan vēlāk florāriju kopt.
Florāriju gatavošana ir pasaulē populārs mākslas novirziens, un šīs jomas profesionāļi augus un dekorus iemāna pat pudelēs ar šauru kaklu. Līdzīgi, kā kuģu maketiņus. Veidojot savu augu trauku, var arī iedvesmoties no šiem meistariem. Daudz informācijas atrodams interneta plašumos.
Izvēlas augus
Kompozīcijas gatavošanai der jebkādi nelieli augi, kurus izdodas dabūt vai iegādāties. Šai vajadzībai izmanto gan lapainos (tie, kam ir parastas, plānas lapiņas), gan tā sauktos sukulentus (ar gaļīgām, biezām lapām). Izvēlas augus paredzētajā tonī ar atšķirīgām lapu faktūrām.
Plašs sortiments ar dažādiem maziem augiem ir pieejams ziedu veikalos. Tie jau ir iestādīti nelielos podiņos, un augus var florārijā likt ar visu podiņu (vēlāk to nomaskē) vai arī izņemt no tā. Šie augi ir īpaši izturīgi un gadiem var veģetēt bez pārstādīšanas. Jauku kolekciju var savākt, arī paņemot spraudenīšus no telpaugiem. Piemēram, populārais naudas koks ir izcili piemērots florāriju augs.
Ja stāda sukulentus, tad vāku neliek vai uzliek viegliņām, lai gaiss var cirkulēt. Sukulenti necieš mitrumu, un kondensāts (kas veidosies) tiem kaitēs.