2018. gada martā uz viņpasauli devās mūsdienu ievērojamais fiziķis Stīvens Hokings, bet vēl gluži neilgi pirms tam viņš paspēja noformulēt kārtējo ļoti nopietno apdraudējumu cilvēcei, proti, pilnībā jaunas supercilvēku rases uzrašanos.

Tas iekļauts viņa pēdējā publicētajā grāmatā “Mazas atbildes uz lieliem jautājumiem”. Hokings pareģojis, ka nākotnē turīgie ļaudis varēs apzināti veikt izmaiņas savās un savu bērnu DNS, tādējādi iemantojot lielāku noturību pret slimībām, ievērojamu atmiņas un intelekta uzlabošanos un dzīves ilguma palielināšanos.

Hokings pamatojis, ka tiesiskie un likumdošanas noformulētie liegumi pielietot gēnu inženieriju cilvēkiem nespēs nevienu būtiski atturēt no vilinājuma pašam sevi uzlabot nolūkā panākt ilgāku dzīvošanu. Un tā rezultātā uz Zemes parādīsies cilvēki, kuri apveltīti ar superīpašībām un superspējām, ar kurām parastais cilvēks nespēs konkurēt. Tā visa rezultātā arī sākšoties ilga un smaga cilvēku un supercilvēku pretstāve.

Hokings paudis: 

“Tiklīdz tādi supercilvēki parādīsies, radīsies arī ļoti nopietnas politiskās problēmas saistībā tieši ar nepilnveidotajiem cilvēkiem, kuri sapratīs, ka palikuši ārpus konkurētspējas. 

Visdrīzāk, šie parastie cilvēki vienkārši izmirs vai arī kļūs pilnībā maznozīmīgi.”