Krievijas Federācijas Volgogradas administrācija vēstījusi, ka 2024. gadā turpināsies iepriekš uzsāktās kampaņas par pilsētas pārdēvēšanu atkal par Staļingradu vispusēja apspriešana.

Administrācijas pārstāvji pauduši, ka šo tēmu vajagot apspriest bez liekas jezgas, eksaltētas brēkāšanas un tostarp arī steigas. Tostarp var piebilst, ka šis jautājums jau sen periodiski uzpeld dienaskārtībā, un to veicina ne tikai politiķi, bet arī paši pilsētas iedzīvotāji, tāpēc to nav iespējams pilnībā ignorēt.

Volgogradas apgabala gubernators Andrejs Bočarovs, uzklausot kādas tā dēvēto veterānu grupas kārtējo atgādinājumu par šādas pārdēvēšanas nepieciešamību, piedāvājis izveidot speciālu komiteju, kuras uzdevums būtu pamatīgi izpētīt un noskaidrot pilsētas un visa attiecīgā reģiona iedzīvotāju domas. Un pirmais, par ko lēmusi šī komiteja, esot referenduma sarīkošana par Volgogradas pārdēvēšanu par Staļingradu.

Un vēl var piebilst, ka nesen jaunbūvējamais Krievijas atomledlauzis jau uzreiz iemantojis nosaukumu “Stalingrad”. Patlaban tas vēl atrodoties Sanktpēterburgas kuģubūvētavas dokos, bet jau drīz ieplānota tā nolaišana ūdenī. 

Zīmīgi, ka šādu lēmumu esot pilnībā atbalstījis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Vladimirs Putins intervijā Krievijas valsts televīzijai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.