Kad esi mežā – vai tu zini, kur esi? Vislabākā neapmaldīšanās ir savlaicīga parūpēšanās, lai neapmaldītos.

Reklāma

Izbaudīt Dabu nenozīmē haotiski peldēt pa mākoņiem. Tev ir jābūt ļoti apzināti klātesošai, jāizmanto visas savas maņas. Biežāk apmaldās ogotāji un sēņotāji, kas dažas reizes sezonā dodas “ievākt ražu” un nepiedomā, kur atrodas, kur iet.

Pirmkārt – sākuma un beigu punkts. Parasti tas ir viens un tas pats (auto, ceļš uz pieturu vai mājām). Ļoti vēlams, lai tu arī zinātu sākumpunkta atrašanās vietu un prastu to pateikt. Ne jau gluži precīzu lokāciju (arī tas nav slikti ar mūsdienu tehnoloģijām), bet pietiks arī, ja zināsi, uz kuras šosejas kura autobusa pietura ir “tavējā”, vai kurā meža iebraucamceliņā mašīnu noliki. Labāk arī, ja mājinieki vai paziņas zina, kurp devies.

Ja nu tomēr attopies, ka vairs nezini, kur esi… Tūlīt pat pārstāj riņķot un apsēdies vai atspiedies pret kādu koku! Vislielākais ienaidnieks ir panika. Atgūsti mieru un skaidru galvu! Nav būtiski, ko tieši tu tādēļ dari – skaiti Tēvreizi, meditē, izpildi elpošanas vingrinājumus, apēd sauju ogu, tās pa vienai saskaitot… Galvenais ir nomainīt haosu un paniku ar to, ka tagad esi TE. Tad padomā, kas ļauns var notikt tieši TAGAD. Visticamāk – nekas. Tad apdomā, cik ilgu laiku pavadīji mežā, cik daudz un ātri staigāji, cik augstu debesīs ir saule. Atceries, kā izskatījās saulīte, ieejot mežā – kurā pusē, cik augstu. Tā sapratīsi, apmēram kur esi aizriņķojusi. Pierēķinot klāt laiku, ko pavadīji mežā, varēsi iztēloties, kur apmēram saulītei jābūt tagad attiecībā pret sākumpunktu. Ieklausies skaņās – kur tās bija? Tad papēti ainavu – zīmīgāki koki, ainavas elementi, aromāti, skaņas. Mēģini iziet uz takas vai meža celiņa. Pat ja iziesi aplami, ārā tiksi! Jebkurš celiņš, stiga vai meliorācijas grāvis ir civilizācijas liecība.

PAR ŽURNĀLU "SPĪGANA"

"Spīgana" ir vienīgais ezoteriskas ievirzes žurnāls Latvijā, ko veido nevis žurnālisti, bet nozares praktiķi, daloties ar savām zināšanām, pieredzi un dzīvē pārbaudītiem ieteikumiem. Kopš iznākšanas sākuma (2020. gada februāra) "Spīgana" iepazīstina ar dažādām ezoterikas nozarēm – alternatīvās veselības praksēm, senajām zināšanām un šajā gadsimtā izveidotām sistēmām, kas rūpējas par cilvēka fizisko un garīgo veselumu, sava potenciāla un dvēseles uzdevuma apjautu.

Abonē žurnālu šeit.

"Spīgana".