Mezglu aizsargājošā maģija aizsākas jau tad, kad pirms dzemdībām atsien visus mezglus, lai dzemdības būtu vieglas, bet vēlāk – sasienot dažādus mezglus, rūpējoties par bērnu. Varbūt kādam albumā ir bilde, kur uz dzemdību nama kāpnēm nobildēta laimīgā ģimene, bērns ir cieši ietīts un ar platu lenti pārsiets. Saitītes pirmajai zīdaiņa cepurītei, matu bantes, kurpju aukliņas – vēl papildu iespējas sargājošiem mezgliem.

Viegluma un ērtuma vārdā mezglu kļūst mazāk, ir klipši, čikčiki, pogas, īsi mati meitenēm. Taču mezglam ikdienā joprojām var atrast vietu, piemēram, praktisks un skaists grāmattārps grāmatzīmei ikvienam, kurš lasa grāmatas papīra formātā.

Grāmattārps labāk izdosies no auklas, kas viegli saplacinās – grāmatai draudzīgāk. Attēlā redzamais veidots no 4 mm pītas auklas, grāmatā ielikts, labi rāda, kurā vietā tārps ir iegrauzies, un atgādina, ka nevajag to tur uz ilgu laiku atstāt.

Grāmattārpa mezglošana soli pa solim.

Tārpa astītes var rotāt ar dažādām pērlītēm, piekariņiem, jo tās ir ārpus grāmatas. Bet var iezīmēt arī grāmattārpa acis ar smalkāka diega aptinumiem vai izšuvumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.