Nesen tīmeklī sāka izplatīties ne gluži oficiāli apstiprināta informācija, kas pauda, ka Ķīnas Augsto enerģiju fizikas institūts kopdarbībā ar privāto uzņēmumu "Ruitai Technology" izstrādā eksperimentālu ierīci nolūkā radīt tā dēvētās "kurmja alas" laiktelpas kontinuumā.

Reklāma

Tīmekļa vietnē 6Park News it kā vēl joprojām varot mierīgi palasīties par šīs ierīces uzbūvi. Vēstīts, ka tā spēj izkropļot laiku un telpu, pārvaldīt laika plūduma tempu, pārvarēt dažādas laika un telpas barjeras, kā arī to var izmantot – ne vairāk un ne mazāk! – ceļošanai laikā, starpzvaigžņu ceļojumiem, dzīves ilguma palielināšanai un tamlīdzīgi.

Projekta ietvaros esot plānots piemeklēt Ķīnā atbilstošu vietu un noīrēt aptuveni 16 hektārus lielu zemes gabalu, kur varētu uzbūvēt zinātniskās laboratorijas bāzi. Sagaidāms, ka aparāts jau aptuveni gada laikā pēc vajadzīgā finansējuma saņemšanas spēs sekmīgi īstenot visus ieplānotos laiktelpas eksperimentus. 6Park News vēstīts, ka projekta iecerētāju komanda jau “sasniegusi vienošanos ar zinātniski pētniecisko grupu, ko veido Ķīnas Zinātņu akadēmijas labākie speciālisti un akadēmiķi”, kā arī jau parakstījusi vienošanos ar ķīniešu fiziķi un Nobela prēmijas laureātu Čārlzu Kuenu Kao, kurš esot “ļoti augstu novērtējis attiecīgo iekārtu”.

Drīz pēc tā, kad šie dokumenti bija nokļuvuši tīmeklī, iepriekš minētais Ķīnas institūts nāca klajā ar paziņojumu, kurā kategoriski noliedza savu līdzdalību šajā projektā. Pazīstami zinātnieki un uzņēmuma RuitaiTechnology Development līdzstrādnieki arī pauduši, ka tīmeklī izplatījusies melīga viltus propaganda.

Tostarp daudziem tomēr licies dīvains fakts, ka minētais uzņēmums, kas dibināts tikai 2020. gada 31. decembrī, pats saviem spēkiem vispār spējis sarīkot tik vērienīgu sava projekta prezentāciju, taču tagad jau nezin kāpēc steidz vēstīt, ka patiesībā noticis kaut kāds dīvains pārpratums...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.