Leģendārā Alberta Einšteina relativitātes teorija pauž, ka pārvietošanās ar ātrumu, kas pārsniedz gaismas ātrumu, nav iespējama. Mūsdienu zinātne to ne tikai apšaubījusi, bet, iespējams, jau pierādījusi pilnībā pretējo.

Proti, pētnieki pauž: ja izmaina tā dēvētās laiktelpas izliekumu, esot gluži reāli lidot cauri Visumam pat tūkstošiem reižu ātrāk par gaismu jeb faktiski vienā acumirklī nonākt pat visattālākajos redzamā Visuma punktos.

Viens no hipotētiskajiem šādiem par gaismas ātrumu lielāku ātrumu paņēmieniem vēstī par tā dēvētā “Alkubjerres burbuļa” izmantošanu. Šī meksikāņu fiziķa Migela Alkubjerres piedāvātā ideja balstīta telpas izliekšanā, proti, ja kaut kādā veidā izdodas saspiest telpu tieši pirms kosmosa kuģa un attiecīgi izplest pēc tā, tad tāds kuģis varēs pārvietoties faktiski jebkurā ātrumā, tostarp arī tādā, kas tūkstošiem reižu pārsniedz gaismas ātrumu.

Mūsdienu fiziķi, kuri uzskata, ka meksikāņu kolēģa apsvērumi ir pilnībā reāli, apgalvo, ka Visums katru mirkli kopš Lielā Sprādziena turpina izplesties, un tas nozīmē, ka visi pasaulē eksistējošie objekti nepārtraukti cits no cita attālinās. Un telpas izliekuma izmainīšana ir process, kādu paredzējusi jau pati daba, tāpēc cilvēkiem tagad atliek tikai apgūt un iemācīties izmantot šo procesu.

Vēstīts, ka tajā gadījumā, ja cilvēcei izdosies atrast tehnisku risinājumu Alkubjerres dzinēja izveidošanai, beidzot starpzvaigžņu ceļojumi patiešām kļūs īstenojami. Viena daļa entuziastu gan pauž, ka tas diezin vai notiks patlabanējām paaudzēm prātā viegli aptveramā nākotnē, savukārt citi apgalvo, ka līdz tam būšot jāgaida burtiski tikai dažas desmitgades.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.