Tā dēvētais “miljardieru indekss” jeb Bloomberg Billionaires Index (BBI) vēstījis, ka bagātāko Krievijas ļaužu kopējā turība kopš 2023. gada sākuma pieaugusi par 32 miljardiem ASV dolāru.

Visvairāk šajā laikposmā “nopelnījis” uzņēmuma Lukoil dibinātājs Vagits Aļekperovs, kura kopējā mantība pieaugusi par 5,9 miljardiem – līdz 21,3 miljardiem. Tālāk seko Novoļipeckas metalurģijas kombināta direktoru padomes priekšsēdētājs un galvenais akcionārs Vladimirs Ļisins, 2023. gadā kļūstot bagātāks par 4,98 miljardiem, kas kopumā viņam veido 24,8 miljardus lielu turību.

Tostarp joprojām visbagātākais Krievijas iedzīvotājs ir uzņēmuma Nornikeļ prezidents Vladimirs Potaņins, kurš savu kapitālu attiecīgajā periodā papildinājis ar 1,23 miljardiem, kopā sasniedzot 29,8 miljardus.

Bet fiksēti arī zaudējumi. Piemēram, Dagestānas pārstāvja Federācijas Padomē un uzņēmēja Suleimana Kerimova turība samazinājusies par 525 miljoniem ASV dolāru. Un zaudējumus cietis arī Romāns Abramovičs – 308 miljoni (saglabājot kopējo turību 7,51 miljarda apjomā), kā arī Vjačeslavs Kantors – zaudējis 243 miljonus (kopā pieder 6,12 miljardi).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.