Šveices banka UBS nākusi klajā ar paziņojumu, ka 2023. gadā pasaulē miljardieru skaits palielinājies par 7%, sasniedzot 2542 cilvēkus, un piebildusi, ka 2022. gadā tādi esot saskaitīti 2376, kas nozīmē to, ka aizvadītajā gadā radušies vēl 166 jaunizcepti miljardieri.

Šāda informācija, kad pārliecinoši lielākajai daļai pasaules iedzīvotāju jāspēj izdzīvot ar burtiski dažus simtus, piemēram, eiro (ne)lielām pensijām vai pat darba algām, katrā ziņā šķiet īpaši kliedzoša. Bankas UBS analītiķi arī uzsvēruši, ka visu pasaules miljardieru kopējā mantība naudas izteiksmē izaugusi jau līdz 12 triljoniem ASV dolāru, proti, salīdzinājumā ar gadu iepriekš fiksētajiem 11 triljoniem šis rādītājs palielinājies par veseliem 9%.

Tostarp uzsvērts, ka 2022. gadā kādā brīdī pasaules visbagātāko ļaužu kopējās mantības apjoms bija samazinājies par 20%, taču, par spīti visam, miljardieriem ātri vien izdevās atgūt savas turības iepriekšējo līmeni, kas tā esot noticis, pateicoties tam, ka “iespēts sakārtot situāciju patērniecības biznesā un mazumtirdzniecības ieviešanu visā Eiropas teritorijā”, proti, pateicoties visiem mums tā dēvētajiem ikdienas pircējiem–patērētājiem. Vai kāds to pamanījis vēl bez miljardieriem un Šveices bankas analītiķiem?

Turklāt UBS analītiķi arī pilnā mērā pieļāvuši iespēju, ka nākotnē šī alkatīgās bagātināšanās tendence tikai uzņems vēl lielākus apgriezienus, jo tās pašas Eiropas valstis kopš laika burtiski piespiestas sākt palielināt tā dēvētās aizsardzības nostiprināšanas tēriņus, kā dēļ gluži loģiskā kārtā turpinās arī aizvien straujāk palielināties jau esošie nodokļi, un gluži noteikti jau tagad veseli institūti aizgūtnēm risina dotos uzdevumus izdomāt aizvien jaunus...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.