Zinātnieki jau sen pierādījuši, ka smiekli paildzina dzīvi. Smiekliem piemīt atveseļojoša un organismu nostiprinoša iedarbība, un tie ietekmē arī faktiski visus organismā notiekošos bioloģiskos procesus, stimulējot endorfīna, dopamīna un serotonīna izdalīšanu.

Līdztekus tam, ka smiekli cilvēku uzlādē ar enerģiju un uzlabo omu, kā apgalvo pētnieki, tie vēl var kļūt arī par personisko treneri pilnībā visam organismam. Tiesa, to, par cik lielu nogriezni smiekli pagarina dzīvi, laikam jau neviens nevar pateikt. Ir vienkārši pieņemts apgalvot, ka viena minūte smieklu dzīvi pagarina par piecām minūtēm, taču jāsaprot, ka tā ir vairāk metafora, nevis zinātniska patiesība.

Tostarp noskaidrots, ka smejošs ķermenis iedarbina vienlaikus aptuveni 80 muskuļus, 

efektīvi trenējot vēderpresi, plecus, krūtis un diafragmu, ātri izārstē galvas sāpes un aizdzen spriedzi, paaugstina imunitāti, uzlabo audu un orgānu elpošanas un asinsapgādes kvalitāti, kā arī samazina holesterīna līmeni. Vēl vairāk: mediķi ir pārliecināti, ka smiekli spēj izārstēt ne tikai psiholoģiskas problēmas, bet arī atbrīvot no fiziskām ciešanām. Esot zināmi pat gadījumi, kad ar smieklu palīdzību likvidētas arī onkoloģiskās slimības.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.