Izdevums "Human Reproduction" paudis, ka kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem ievērojami palielinājies dvīņu pasaulē nākšanas skaits: par veselu trešdaļu – no 9 līdz 12 uz katru dzemdību tūkstoti.

Fiksēts, ka patlaban gadā visā pasaulē piedzimst aptuveni 1,6 miljoni dvīņu jeb tātad katrs 42. pasaulē nākušais mazulis ir dvīnis. Pētnieki uzskata, ka tas saistīts ar mākslīgās apaugļošanas metožu izplatīšanos. Kā papildu iespējamais iemesls minēts arī fakts par to, ka sievietes pēdējās desmitgadēs daudzās pasaules valstīs aizvien vēlākā vecumā kļūst par māmiņām, savukārt grūtniecība lielākā vecumā ievērojami palielina iespēju laist pasaulē dvīņus. Savukārt Oksfordas universitātes pētnieks Kristians Mondens uzsvēris, ka biežāka dvīņu nākšana pasaulē saistīta arī ar virkni dažādu problēmu, kas sarežģī gan grūtnieču, gan viņu iznēsājamo mazuļu veselības problēmas pirms dzemdībām un tieši to laikā. Tiesa, šīs problēmas gan nav atsevišķi uzskaitītas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.