ASV Kongress saņēmis piedāvājumu vispirms izgatavot īpašu slepkavrobotu, bet tūlīt pat gluži oficiālā kārtā noteikt tā bīstamības pakāpi. Ar šādu iniciatīvu nākusi konsultatīvā grupa, kas pārstāv bijušā Google ģenerāldirektora Erika Šmita vadīto kolektīvu.

Paredzēts, ka šis mākslīgā intelekta (MI) vadītais autonomais ierocis ievērojami retāk par cilvēku kļūdīsies kaujas laukā, tādējādi būtiski mazinot dzīvā spēka zaudējumus. Saistībā ar to, ka jau iepriekš izskanējuši aicinājumi aizliegt tādas izstrādnes, komisijas locekļi vēlas, lai valdība pati pārliecinās par vismaz viena paraugeksemplāra spējām un potenciālo efektivitāti.

Aizvadīto vismaz astoņu gadu laikā tā dēvētās nevalstiskās organizācijas cenšas panākt likuma kārtā aizliegumu MI vadītu autonomo ieroču ieviešanai, apgalvojot, ka slepkavroboti var iziet ārpus cilvēku kontroles vai arī tos kāds varētu efektīvi izmantot gluži noziedzīgos nolūkos. Turklāt investīcijas tieši tāda veida projektos negausīgi palielina bruņošanās drudzi. 

Tostarp vēstīts, ka ASV Nacionālās drošības padome apstiprinājusi: valdība apzinās visus ar potenciālajiem robotslepkavām saistītos riskus, tomēr vienlaikus arī uzskata, ka pilnīgs aizliegums ražot autonomos ieročus varētu būt pretrunā ar bēdīgi slavenajām “amerikāņu valsts interesēm”.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.