1874. gada 23. februārī. Pirms 150 gadiem atvaļinātais britu armijas virsnieks Volters Kloptons Vingfīlds saņēma patentu par spēli, ko mūsdienās pazīstam kā tenisu, bet ko tad popularizēja, izmantojot no grieķu valodas darinātu vārdu "sfeiristika" ("Sphairistike" – angļu val.), ko varēja tulkot vienkārši kā "bumbas spēli".

Vingfīlds bija pavadījis vairākus gadus eksperimentos ar Francijā un Anglijā jau piekoptajām tenisa paveida brīvdabas izklaidēm, līdz izstrādāja savu spēli un tai paredzētos noteikumus. Cita starpā Vingfīlds noteica, ka spēlēšana notiek uz īsi nopļauta mauriņa ar vulkanizētas gumijas bumbiņām. Anglijā tādas neražoja, tāpēc tās sākumā pasūtīja Vācijā. Līdz tam tenisa paveida sportos parasti izmantoja ādas bumbiņas, pildītas ar matiem vai spalvām. Uzskata, ka vistuvākā tenisam ir Francijā kopš viduslaikiem zālēs, klosteru krustejās un slēgtos pagalmos spēlētā, visos sabiedrības slāņos praktizētā "Jeu de Paume" – "žedepom" jeb "plaukstu spēle", kas bija zināma arī Anglijā. Vingfīlds sava izgudrojuma komplektus – bumbiņu, raketes, tīklu un instrukciju – sāka izplatīt 1874. gada pavasarī. Piedāvājums guva atsaucību vispirms angļu aristokrātu aprindās un gada laikā pārdeva ap 1050 komplektus. Pievilcīgi šķita tas, ka šo sporta veidu kopā drīkstēja reizē piekopt kā vīrieši, tā sievietes un nepastāvēja nekādi vecuma ierobežojumi. 

Kurā brīdī par Vingfīlda spēles nosaukumu ieskaņojās vārds "teniss" un no kurienes vispār tas radies, ir dažādas versijas. 

Taču visbiežāk atkal norāda uz Franciju un franču vārdu "tenez!" – "ķer!" jeb "turi!", kas tamlīdzīgās spēlēs kā uzsauciens servējot lietots jau 15. gadsimtā. Latvijas teritorijā 19. gadsimta beigās tenisu pirmā sāka spēlēt vācbaltu muižniecības un turīgās pilsonības jaunatne. Ap to laiku Rīgā un Jūrmalā parādījās pirmie specializētie laukumi. Savukārt pirmās reģistrētās sacensības notikušas 1904. gadā Rīgas Mežaparkā vāciskajā sporta biedrībā "Kaiserwald".

Latvijas Vēstnesis, 1924. gada 23. februārī

Skaistuļu pārpilnība. Vakar kino A. T. izrādīja preses priekšstāvjiem un citiem interesentiem veselu sēriju dāmu, kuras tikušas uzņemtas, lai piedalītos Civis-filmas sarīkotā skaistuļu konkursā. Izrādās, ka Rīgā ir daudz dāmu, kuras uzskata sevi par godalgošanas vērtām skaistulēm, jo uz konkursu pieteikušās jau 300 dāmas. Vakar demonstrētā pirmā skaistuļu sērijā godalgošanas vērtu skaistuļu nebija, kas sola labas izredzes nākošām kandidātēm.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.