Amerikāņu pētnieki no Rodailendas Brauna universitātes vēstījuši, ka viņiem izdevies nodibināt bezvadu sakarus starp datoru un cilvēka smadzenēm.

Pētījumu gaitā divi paralizēti vīrieši (35 un 63 gadus veci), kuri iepriekš pārcieta muguras smadzeņu traumu, izmantoja sistēmu BrainGate ar bezvadu raidītāju nolūkā izvēlēties kādu objektu un ievadīt tekstu parastā planšetdatorā. Vēstīts, ka attiecīgā sistēma darbojas, izmantojot nelielu raidītāju, ne smagāku par 40 gramiem, un to piestiprina galvai. Bloku ar raidītāju pieslēdz elektrodu matricai, kas iedzīvināta galvas smadzeņu motorgarozā, izmantojot ieeju, kādu lieto analoģiskās vadīšanas sistēmās.

Pētnieki apgalvo, ka viņiem izdevies sasniegt tieši tādu pašu datu noraidīšanas precizitāti un ātrumu, kāds iespējams gadījumā ar vadu pieslēgumu. Tehnoloģija BrainGate spējot gluži autonomi darboties vismaz 24 stundas, un tas dod iespēju šo smadzeņu–datora sistēmu izmantot pat miega laikā, kas attiecīgi ļaus pētniekiem savākt vairāk pētniecībai nepieciešamo datu.

Bezvadu sistēma, kas nodrošina sakarus starp datoru un cilvēka smadzenēm.

Šīs bezvadu tehnoloģijas vienīgā atšķirība no iepriekš izmantotajām sistēmām ir tāda, ka cilvēkam vairs nav nepieciešamības būt piesaistītam stacionārai aparatūrai, un tas paver gluži jaunas sistēmas pielietošanas iespējas. Pētnieki pauduši pārliecību, ka šī jaunā sistēma palīdzēs ievērojami kvalitatīvāk novērot cilvēku smadzeņu aktivitāti ilgstošā laika periodā, piebilstot, ka iepriekš tas nav bijis iespējams. Nākotnē tas varētu palīdzēt izstrādāt dažādus dekodēšanas algoritmus, tādējādi ievērojami palīdzot paralizētiem cilvēkiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.