Psiholoģijas pētnieki no Helsinku universitātes savos pētījumos atklājuši, ka divu tiešsaistē spēlējošu spēlmaņu smadzeņu viļņi mēdz sinhronizēties, turklāt pat tad, ja paši spēlmaņi atrodas dažādās telpās.

Reklāma

Jau bija zināms, ka tad, kad reālajā telpā komunicē divi cilvēki, notiek viņu neironu sinhronizācija, un pētnieki to skaidrojuši tā, ka tas ievērojami atvieglo empātiju un spējas sadarboties. Tagad psihologi izanalizējuši smadzeņu viļņus vairākiem cilvēku pāriem, kad viņi kopā spēlēja datorspēli. Turklāt šajā gadījumā abi spēlmaņi atradās atsevišķās skaņu necaurlaidīgās telpās. Šā eksperimenta gaitā noskaidrojās, ka arī šajā gadījumā divu cilvēku smadzeņu viļņi sinhronizējas. Turklāt šis eksperiments vienlaikus apliecinājis arī to, ka sinhronizācija alfa un gamma frekvenču diapazonos izraisa paaugstinātu spēlēšanas efektivitāti.

Pētījuma autori pauduši uzskatu, ka sociālās tiešsaistes mijiedarbības var aktivizēt empātijas fundamentālos mehānismus, kas savukārt var novest pie ievērojamiem sociālo attiecību uzlabojumiem reālajā pasaulē ārpus jebkādām spēlēm.