Vēstīts, ka Skotijā uzsākta vērienīga egļu komerciālo plantāciju izciršana nolūkā apturēt to kūdras lauku izkalšanu, virs kuriem tās aug, lai tādējādi pasargātu planētu no pārliekas tvana gāzes nonākšanas atmosfērā. Pētnieki pauduši cerību, ka tādējādi izdosies noturēt oglekli un sekmēt bioloģiskās daudzveidības atjaunošanos.

Lāzerskenēšana uzrādījusi, ka Banloitas ciema apkaimes kūdras lauki sevī satur aptuveni 1,2 miljonus tonnu oglekļa, kas ir ekvivalents aptuveni 2% visas Skotijas gada oglekļa daudzumam. Rūpnieciskā egļu stādīšana tieši virs kūdras augsnēm novedusi pie šo kūdras iegulu izžūšanas, kā rezultātā tvana gāzes izdalīšanās palielinājusies tik lielā mērā, ka koki vairs nav spējīgi to visu uzņemt. Speciālisti aprēķinājuši, ka kūdras purvu atjaunošana sekmēs vismaz 60 000 tonnu oglekļa uzglabāšanu nākamo aptuveni 100 gadu laikā. Tādējādi šie purvi kļūs arī par dažādu veidu floras un faunas pārstāvju apdzīvošanas vidi, un tas atbilst nolūkam saglabāt reģionā bioloģisko daudzveidību. Un var piebilst, ka kūdras purvi ir arī saldūdens dabas rezervuāri un spēj mazināt plūdu sekas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.