Var uzskatīt, ka cilvēki jau sen pieraduši pie dažādiem biedinājumiem par to, ka globālā sasilšana draud ar katastrofālām sekām. Bet, izrādās, jau tagad šie baisie pareģojumi pamazām sāk piepildīties.

Līdztekus Arktikas un Antarktīdas kūstošajiem ledājiem savus draudus sākusi uzrādīt vēl viena globāla mēroga problēma, proti, mūžīgā sasaluma, kura lielākā daļa atrodas zem Krievijas teritorijā esošās Sibīrijas, pakāpeniska izzušana. Zināms, ka sasaluma dzīlēs iesprostoti sakoncentrējušies gigantiski aizvēsturiskā metāna krājumi. Taču šis aizvēsturiskums ne nieka nav kaitējis šai gāzei, kura sasaluma izkušanas gadījumā momentā atbrīvosies, tādējādi piešķirot neticami lielu paātrinājumu globālās sasilšanas procesiem, kā rezultātā Zemei, visdrīzāk, nāksies pilnībā šķirties no visām uz tās esošajām zināmajām dzīvības formām.

Katrā ziņā globālā sasilšana ļoti nopietni apdraud tieši cilvēku dzīvību. Kārtējā ANO Klimatisko izmaiņu novērtēšanas komisijas pētījumā konstatēts: ja tagad cilvēki nesāks konsekventi rīkoties, līdz 2030. gadam vidējā gaisa temperatūra uz planētas paaugstināsies par 1,5 Celsija grādiem. Bet tas neizbēgami izraisīs atūdeņošanos, tropisko infekciju masveida izplatību, psihiskus traucējumus, alerģiju uzliesmojumus un tamlīdzīgas ligas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.