Lielbritānijā Skotijas Lohnesa ezerā bez rezultātiem noslēgusies pēdējo 50 gadu laikā vērienīgākā teiksmainā "Lohnesas nezvēra" jeb Nesijas meklēšanas kampaņa, kurā piedalījās ap 200 brīvprātīgo no visas pasaules.

Nedēļas nogales operācijā ezera dzīles ar akustiskajām ierīcēm pārmeklēja no kuteriem, kamēr krastā bija uzstādītas interneta tiešsaistes kameras un patrulēja brīvprātīgie, cenšoties pamanīt aizdomīgu viļņošanos, kas varētu liecināt, ka ezerā kopš aizvēsturiskiem laikiem patvēries un slēpjas, kā tic entuziasti, pleziozaurs. Hronikās "nezvērs" pirmo reizi pieminēts 565. gadā. Pēc tam it kā pāris reizes manīts 19. gadsimtā, bet lielākā ažiotāža sākās 1933. gadā, kad vietējā prese publicēja kādu pilsoņu stāstu, ka tie redzējuši Nesiju peldam ezerā. Kaut pasākums beidzās bez rezultātiem, organizētāji palika apmierināti, jo, par spīti sliktajiem laika apstākļiem, pie Lohnesa notiekošais piesaistīja daudz tūristu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.