ASV fiksēts unikāls gadījums: kāda sieviete apmeklēja 17 dažādus ārstus, vēloties rast skaidrību par to, kas īsti kaiš viņas bērnam, kurš mokoši cieta no nepārejošām galvassāpēm, kā rezultātā viņam regulāri uznāca niknuma lēkmes, bet vēl pēc laiciņa atteicās vajadzīgajā veidā kalpot labā kāja.

Reklāma

Neviens no apmeklētajiem speciālistiem tā arī nespēja uzstādīt bērnam pareizo diagnozi. Jau teju vai nonākusi izmisuma stāvoklī, sieviete uzklausīja kādu padomu no malas un sazinājās ar mākslīgo intelektu ChatGPT, iesniedzot tam sava bērna slimības simptomu aprakstu un visu veikto izmeklējumu rezultātus. Datorprogramma izanalizēja visus iesniegtos datus un uzstādīja patiešām ļoti reti sastopamu diagnozi: mugurkaula šķelšanās ar fiksētu muguras smadzeņu sindromu. Jau tūlīt pat šo diagnozi apstiprināja arī mediķi, bērnam operatīvi veica operāciju, tā bija sekmīga, un viņš bija paglābts no neciešamajām sāpēm. Ko mēs par to domājam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.