Nesen atjaunotais mākslīgā intelekta (MI) valodas modelis Bard pavēstījis, ka cilvēki jau līdz šīs simtgades beigām varētu beidzot atklāt nemirstības noslēpumu.

Lai gan spēkā tomēr esot viens būtisks nosacījums, par kuru MI esot paudis: “Es to nevaru apgalvot pilnībā droši, bet pastāv virkne faktoru, kas varētu ietekmēt šādas iespējas realizēšanos, ieskaitot pietiekamu finansējumu attiecīgajiem pētījumiem, visas sabiedrības paustu nemirstības un tās izraisīto ētisko seku atzīšanu.”

Pētnieki, kuri bija uzdevuši MI modelim Bard šo jautājumu par nemirstību, savukārt pauduši, ka šāda atbilde viņus pamatīgi pārsteigusi, jo parasti jebkādi tamlīdzīga rakstura MI pareģojumi allaž esot ārkārtīgi miglaini un nekonkrēti. Turklāt Bard vēl esot arī minējis, viņaprāt, visperspektīvāko sfēru, kas tieši spēšot nodrošināt cilvēkam nemirstību, un tā būšot biotehnoloģija, kas jau tagad uzrādot reālus rezultātus cilvēka dzīves paildzināšanas un tās kvalitatīvā satura uzlabošanas jomā. Un vienlaikus pats MI esot atzinis, ka vēl ilgi pastāvēs virkne tieši ētiskas un sociālas iedabas problēmu, kuras būtu vēlams pilnībā atrisināt vēl pirms tā, kad cilvēce patiešām būs iemācījusies pilnībā nopietni maksimāli pagarināt cilvēka dzīvi.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.