Japāņu lieluzņēmums "SoftBank" izlēmis savienot 5G tīkla izvēršanas projektu ar jaunas bezvadu uzlādēšanas tehnoloģijas testēšanu. Proti, vismaz 200 tūkstoši 5G raidīšanas torņu Japānā uzlādēs garāmgājēju viedierīces, tā dēvētos gudros pulksteņus un austiņas.

Vispirms nolemts sistēmu izmēģināt telpās, bet tad jau tā pamazām sāks darboties Japānas pilsētu ielās. Plānots, ka tehnoloģijas komercializācija sāksies ne vēlāk kā 2025. gadā. Projekta īstenošanas pirmajā posmā bezvadu uzlādes sistēma darbosies speciālās telpās, bet, sākot ar 2024. gadu, tādas sistēmas parādīsies arī Japānas ielās un slēgtā režīmā būs pieejamas ierobežotam lietotāju lokam.

Projekta galvenā nagla ir tieši tāda bezvadu tehnoloģija, kas ļauj uzlādēt elektroniskās ierīces no ievērojami liela attāluma. Atšķirībā no patlaban plaši pieejamām uzlādēšanas ierīcēm SoftBank sistēma neizmanto vara serdeņus, bet gan pilnībā balstās tikai no pašas stacijas nākošos elektriskajos lādiņos. Ar 5G atbalstu tāda iekārta nosūtīs lādiņu augstfrekvenču 28GGh diapazonā un automātiski papildinās attiecīgo iekārtu akumulatoru līmeni. Turklāt SoftBank paredz ierobežot tehnoloģijas iedarbības jaudu uz cilvēka organismu – 5G tornis ļaus noraidīt tikai vienu milivatu enerģijas attālumā līdz 10 metriem. 

Vēstīts, ka pēc tā, kad jaunā tehnoloģija būs pietiekamā līmenī notestēta un viss būs saskaņots ar varas iestādēm, uzņēmums enerģijas pārraidīšanas attālumu sāks pakāpeniski palielināt, piemēram, vispirms līdz 100 metriem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.