Izdevums The Guardian vēstījis, ka Skotijas premjerministrs, Skotijas Nacionālās partijas līderis un bijušais tieslietu ministrs Humza Jusafs parlamentā uzstājies ar savā ziņā atklāti rasistisku uzrunu. Viņaprāt, Skotijā kā Britānijas sastāvdaļā, kur 96% iedzīvotāju ir eiropeiska izcelsme, vadošajos amatos tomēr esot pārāk daudz... balto cilvēku.

Video ar šīs uzstāšanās ierakstu strauji izplatījās sociālajos tīklos, izraisot vētrainu reakciju. Lielākā daļa komentētāju acumirklī atgādinājuši Skotijas tagadējam premjerministram, ka viņš atrodas valstī, kurā baltie iedzīvotāji gluži vēsturiski allaž bijuši pārliecinošā vairākumā.

Bet Jusafs no parlamenta tribīnes sašutumā uzskaitījis: “Tieslietu lords–sekretārs – baltais, Augstākās tiesas tiesnesis – baltais, lords–advokāts – baltais, galvenais konstebls – baltais, galvenā konstebla vietnieks – baltais, juristu biedrības vadītājs – baltais, ikviens cietuma priekšnieks – baltais!” Jusafs arī uzsvēris, ka baltie ir arī visu slimnīcu galvenie ārsti un visas vecākās medmāsas, kā arī visu uzņēmumu ģenerāldirektori. “Katrs krēsls katrā valsts orgānā – balts!”

Piebilsts, ka patlaban 38 gadus vecais Humza Jusafs ir uz Skotiju emigrējušā Pakistānas iedzīvotāja Muzafara Jusafa dēls, bet viņa mātes Šaaisti Bhutas vecāki savulaik Skotijā nonākuši no Kenijas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.