Partly cloudy 11 °C
S. 14.04
Gudrīte, Strauja
Nekas nemainīsies, ja cilvēks nesāks ar sevi strādāt un kaut ko mainīt.
Nekas nemainīsies, ja cilvēks nesāks ar sevi strādāt un kaut ko mainīt.
Foto: Shutterstock / Latvijas Mediji

Labklājība... Liela nauda, maza nauda... Jaudīgs bizness vai vienkārši hobijs, ar kuru var arī nopelnīt. Cik cilvēku, tik variāciju. Kāds dodas pārliecinoši uz priekšu, kāds nevar iztikt no algas līdz algai. Kas ierakstīts zvaigznēs, kā sevi iedvesmojam vai kādus blokus uzliekam? Šos jautājumus savā sarunā šķetina Guna Kārkliņa un Gunta Dauģe.

GUNA | Atnāk klients un saka: "Nav naudiņas, sitos kā pliks pa nātrēm... Ko darīt?" Vai kāds turīgs klients ar jautājumu: "Kā varu nopelnīt vairāk? Nākamo miljonu..." Man praksē biežāk ir tas otrais variants, bet naudas, peļņas, turības, labklājības jautājumi interesē gandrīz ikvienu. Kā tu nosaki šo cilvēka potenciālu?

GUNTA | Šī tēma man ir nedaudz mulsinoša, jo cilvēki pie manis vairāk vēršas par attiecību jautājumiem, bet, protams, ir arī jautājumi par darbu, biznesu. Gatavojoties mūsu sarunai, aizdomājos: kas vispār ir labklājība? Ne vienmēr tā ir nauda... Patiesībā tā ir sajūta. Citam var būt jahta un trīsstāvīga villa, bet viņam vienalga šķiet, ka neklājas labi un kaut kā pietrūkst. Bet ir cilvēki, kuri jūtas vareni, ja var nopirkt šokolādi.

GUNA | Nesen bija tāds gadījums – aizgāja tajā saulē pazīstams cilvēks, kurš dzīvoja vientuļš dārza mājiņā ar nelielu rocību. Tieši pēc bērēm biju ieskrējusi pie Aijas (SPĪGANAS redaktores Aijas Austrumas), saku: "Redz, kā cilvēkam dzīvē sanāca..." Bet Aija uzreiz: "Varbūt viņš bija laimīgs tajā savā dārza mājiņā." Ļoti iespējams, ka tā. Varbūt šis arī ir stāsts par mērauklām.

GUNTA | Jā, labklājība, domāju, ir sajūta... Vai ir kādi labklājības griesti? Es uzskatu, ka tos radām mēs paši. Ir kaut kādas prāta robežas, kuras cilvēkam liek domāt: "Jahtu es nekad nenopelnīšu... Privāto lidmašīnu nenopelnīšu..." 

Mūsu griesti ir atkarīgi no tā, kādu limitu mēs sev uzliekam, globālā mērogā to nemaz nav. 

Piemēram, cilvēks kādreiz domājis: "Ja es nopelnīšu tik, tas būs super!" Tiek izvirzīts mērķis, un pēc kāda laika cilvēks jau nopelna šo summu. Tad kāpēc gan nevarētu pelnīt vēl vairāk?

GUNA | Katram horoskopā ir no dzimšanas brīža ceļamaizē dotas kādas iespējas un riski. Tostarp arī informācija par naudas, biznesa, darba tēmu. Ja cilvēka individuālajā astrokartē jeb tā dēvētajā radix horoskopā sektoros, kas atbild par naudu, par lielu naudu, biznesu, karjeru, atrodas planētas labvēlīgās kombinācijās, tad tas jau ir priekšnosacījums, lai cilvēks pelnītu virs vidējā (kas gan ir tāds nosacīts lielums). Ir horoskopi, kuri absolūti konkrēti vēsta, ka cilvēks var izveidot savu biznesu, kas darbotos pēc principa nauda taisa naudu. Bet ir jautājums, ko cilvēks pats ar šīm no kosmosa dotajām iespējām izdara.

GUNTA | Ja tās planētas atrodas konkrētajos sektoros, tad cilvēkam, protams, būs lielāks fokuss uz naudu. Citam fokusā varbūt attiecību jautājumi, un viņš par materiālo momentu nedomā.

GUNA | Reiz pēc padoma vērsās cilvēks, kam materiālais moments horoskopā un dzīvē allaž bijis sarežģīts. Ir fokusā, bet problemātisks. Ko darīt? Kā to varētu mainīt? Piedāvāju dažādus risinājumus: darba, nozares maiņu, neliela biznesa izveidi, jo nav jautājuma, ka tikai viena joma vai viens darba modelis dzīvē iespējams. Taču uz jebkuru viņa horoskopam atbilstošu iespējamo risinājumu atbildes bija: es to nemācēšu, nevarēšu iemācīties, tur liela konkurence... Un tā cilvēks ar to savu ne aizgāja...

GUNTA | Jā, šajā gadījumā arī cilvēks taisa griestus un bloķē iespējas.

GUNA | Tu droši vien arī saskaries ar šādiem gadījumiem?

GUNTA | Klienti meklē palīdzību tāpēc, ka viņiem ir šie bloki un problēmas. Nenāk jau tad, kad viss ir lieliski! Redzi, labklājība nevar būt, ja cilvēkam nav stabilitātes un drošības sajūtas. Ja arī cilvēkam parādīsies liela nauda, viņš nesapratīs, ko ar to iesākt, un drīz tās vairs nebūs. Ja dzīvē nav pamata, tad vispirms jāstrādā ar pirmo čakru, lai nostabilizētos. Tavs piemērs bija precīzs – cilvēks pats sev tos blokus saliek, un tad nav arī stabilitātes sajūtas. Turklāt 

nekas nemainīsies, ja cilvēks nesāks ar sevi strādāt un kaut ko mainīt.

GUNA | Astroloģijas pamatprincips: viens ir tas, kas tev dots, otrs – ko tu pats ar to izdari. Taču ir gadījumi, kad arī pie labvēlīgām astrokombinācijām vajag iedrošinājumu. It īpaši tad, ja piedzimšanas brīdī likteņa lēmējs un karmas pārvaldnieks Saturns bijis nelabvēlīgajā retrogrādajā stāvoklī. Esmu novērojusi, ka diezgan bieži tie ir valsts vai pašvaldību struktūru darbinieki, kuri pilda šo saturnisko misiju un strādā tāpēc, ka ir alga konkrētā datumā, ir sociālās garantijas, pienākas atvaļinājums... Tikai nav prieka, nav gandarījuma, dažkārt arī veselība saniķojas. Bet kad cilvēks iedrošināts un nomainījis jomu vai sācis savu lietu, viss mainās ar plusa zīmi.

Reklāma

GUNTA | Ja cilvēks atnāk konsultēties par profesionālajām tēmām, karjeru, biznesu, es bieži izmantoju maiju kalendāru. Pēc maiju kalendāra var redzēt konkrētos aspektus, kurus cilvēks izpauž, kad strādā vai vada, kā arī aspektus, kas nosaka cilvēka materiālo stabilitāti. Tie visi kopā skaidro, kā cilvēkam labāk rīkoties, lai sevi realizētu.

GUNA | Saki, lūdzu, pēc kāda principa maiju kalendārs darbojas?

GUNTA | Es pēc dzimšanas datiem ieraugu cilvēka enerģiju un to, kas viņam būtu jādara, kura ir viņa stabilitātes enerģija un kas viņam patīk. Vajag līdzsvarot to, kas patīk, un to, ko tu dari un kas tev atnes reālu naudu... Reizēm tas nav tik vienkārši. Atsevišķa pozīcija ir tad, ja vadi. Vienalga, vai skolā stundas vai kursus, kolektīvu, uzņēmumu: tad jāskatās, ko cilvēks izdarījis, un pēc tam var atvērt jaunu potenciālu. Kļūst saprotams, kurā virzienā lūkoties, kas atnesīs peļņu. Ja tev dzīvē jārada jaunas lietas, bet tu visu laiku bubini un darbojies caur pretestību, nekas nevar notikt. Maiju kalendārs parāda enerģijas.

GUNA | Ir gandarījums, ja cilvēkam pēc konsultācijas izdevies kaut ko mainīt un sakārtot.

GUNTA | Jā. Klienti uz konsultāciju diezgan bieži nāk ar nepareizām izvēlēm. Nav tā, ka es iedodu uz papīra uzrakstītu gatavu recepti, bet mēs izrunājam: kurp virzīties, ko pārdot, kad pārdot, braukt uz ārzemēm strādāt vai ne, mainīt darbu... Dažādus variantus – un kas no tā sanāks.

GUNA | Astroloģijā esmu sastapusies ar tādām astrokartēm, kas pasaka – cilvēkam acīs griežas naudaszīmes un viņš jebkurā situācijā saredz izdevīgumu.

GUNTA | Visu konvertē... (Smejas.) Es arī biznesu diezgan bieži skatos caur Taro. Izkrīt daudz pentaklu, un tie cilvēki grib nopelnīt, bet pentakli jau nav tikai nauda. Tās ir arī idejas un jebkuru darbību materializācija. 

Ja tu tikai sēdi un sapņo, nekas nenotiks un tās naudas nebūs. Tikai tad, kad būs darbība, izkustēšanās, būs kaut kāds rezultāts.

GUNA | Astroloģijā svarīgi ir arī plānu realizācijas periodi – gadu cikli, dienas fons. Ir dažādas prognozēšanas metodes, kā noteikt labvēlīgāko laiku jauna projekta sākumam. Dažkārt mēdz būt situācijas, kad cilvēkam ir potenciāls, bet kaut kas sākts nelabvēlīgā laikā un čiks vien sanācis.

GUNTA | Es skatos datumus maiju kalendārā, lai nav tā, ka projekti tiek sākti beigu fāzē. Skatos arī gada ciklu – kāda tam enerģija, kāda tēma dzīvē svarīga. Un tad jāskatās, kad veiksmīgāk sākt. Kur ir enerģijas potenciāls. Lai nav tā, ka cilvēks vēlas darboties, bet enerģijas apsīkst un tūdaļ viss beigsies. Un skatos arī, kāda tēma konkrētajā gadā svarīga, kāda enerģija dota. Dažkārt prasa, ko var sagaidīt no jaunā vadītāja – vai varēs sastrādāties vai jāmeklē jauns darbs.

GUNA | Ja ir jautājumi par sastrādāšanos vai peļņu, tad skatos pašas firmas vai iestādes astroloģisko karti un saderību ar konkrēto cilvēku. Primāri – vai šajā struktūrā iespējams nopelnīt un arī – kāds ir emocionālais komforts. Diezgan bieži mēdz būt tā, ka cilvēka izaugsmes, attīstības un peļņas potenciāls ir lielāks nekā konkrētajā darbavietā.

GUNTA | Uzņēmumu dibināšanu vienmēr skatos kontekstā ar dibinātāju, jo ne jau katrs uzņēmums ir piemērots visiem.

GUNA | Cilvēks ir tā iekārtots, ka vēlas piedzīvot brīnumu, ir ticība, ka labs palīgs var būt amulets, talismans. Mēs abas darbojamies ar akmentiņiem. Man šad un tad lūdz kādu minerālu biznesam, labklājības veicināšanai, jaunu projektu attīstībai.

GUNTA | Man savukārt diezgan bieži prasa aizsardzības akmeņus. Tad rodas jautājums: no kā tu aizsargāsies? Ko tu sev gribi bloķēt? Jo aizsardzības akmeņi darbojas tieši tā. Tad ir jāceļ ārā problēmas – kāpēc ir vēlme norobežoties.

Reklāma

GUNA | Interesanti, ka tu paskatījies tieši no šāda aspekta. Tradicionāli pieņemts uzskatīt, ka minerālu enerģijas aizsargā no kaut kā, kas ir tur ārā.

GUNTA | Ja cilvēks jūtas komfortabli un viņam nav problēmu, viņš vispār neaizdomājas par aizsardzību. Tas ir tāpat kā ar naudu. Ja cilvēkam tā ir, viņš par to nedomā. Viņš domā par darbu, par attīstību. Ir gadījies, ka cilvēks lūdz: "Iedod man akmeni naudai!" Vai tev pietrūkst? Nē! Bet vienalga: "Iedod!"... Loterijas biļeti vismaz nopirki? (Smejas.)

GUNA | Jā – tā lieliskā anekdote!

GUNTA | Mēs gaidām brīnumu, bet nereti tā gaidīšana ir pretrunā ar darīšanu. Ja tu ej un dari, tad tu piedzīvo brīnumu. Nevar brīnumu sagaidīt, ja tu vienkārši sēdi mājās.

GUNA | Akmentiņu enerģiju spēku gan mēs realitātē nevaram pārbaudīt, ir dažādas pieredzes, ir nostāsti. Ko tu parasti no akmentiņiem iesaki?

GUNTA | Ja cilvēks dzīvē nedara to, kas viņam patīk, tad var nēsāt citrīnu, kas dos prieku un vēlmi kaut ko darīt. Ja nav drosmes kaut ko mainīt vai sākt, tad iesaku granātu. Skatos arī Taro kārtīs, kas parāda akcentus. Ir daudz zaļo akmeņu... Dolārs ir zaļais... (Smejas.)

GUNA | Zaļā krāsa ir arī sirds čakra...

GUNTA | Kādreiz sirds čakras sasaiste ar šo tēmu man likās ļoti murgaina. Kāds sirds čakrai sakars ar labklājību? Rupji runājot, labklājība ir zemāk! Es domāju, kā to savienot, un tad man atnāca informācija, ka patiesībā daudzi cilvēki nav gatavi saņemt. Viņi sevi noniecina un nav gatavi saņemt mīlestību, nav gatavi saņemt palīdzību, nav gatavi saņemt naudu. Tas bloķē labklājības tēmu. Tad sapratu, kāpēc zaļā krāsa. Ne jau dolāra dēļ... Labklājībai vēl es iesaku pirītu.

GUNA | Brīnišķīgo muļķu zeltu, tas ir tāds svarīgs un jaudīgs.

GUNTA | Iesaku arī īsto zeltu, arī galenītu – tos akmeņus, kam ir svars. It īpaši tad, ja cilvēks vējains, viņam vajag sazemējumu.

GUNA | Reiz viens kungs vēlējās iegādāties pirītu, jo iešot uz kazino spēlēt... Vajagot veiksmei...

GUNTA | Cilvēki ir māņticīgi. Ar māņticību ir tā... Kā Bībelē rakstīts: būs pēc ticības. Ja tu tici tam, ka vajag to pirītu, lai vinnētu – ļoti iespējams, ka tā arī būs.

GUNA | Ja runa par veiksmi darbā, biznesā un peļņas pavairošanai, tad es iesaku arī tirkīzu. Krāsa un enerģija ļoti spēcīga.

GUNTA | Man šķiet, ka tirkīzs vairāk piemērots tiem, kas pelna naudu ar intelektuālu darbu. Zilie akmeņi manā ieskatā dos idejas, kā nopelnīt. Dažkārt mēdz būt faktori, kas sit ārā no ritma – tad iesaku, piemēram, safīru, kas disciplinē.

GUNA | Mani ļoti uzrunā dimanti. Meiteņu labākie draugi, kā dziedāja Merilina Monro. Bet patiesībā es tos izjūtu vairāk lietišķo darījumu kontekstā. Reiz atvedu gredzenu ar Jakutijas dimantiņu, un, kad ir kādas svarīgas darīšanas kārtojamas, vienmēr gribas to uzvilkt. Ir sajūta, ka tas stiprina pārliecību un enerģiju.

GUNTA | Un perfektumu. Man arī ir savi dimantiņi, bet viss atkarīgs no lietišķā uzdevuma. Mani akmeņi vairāk ir safīrs un rubīns, ja vajag jaudu. Tos es lieku, ja lietišķās darīšanas. Taču jāskatās, kas ir tas kontingents. Reizēm vajag granātu, lai draudzīgāks pasākums. Ja vajag sevi prezentēt, tad manējie ir safīrs un rubīns.

GUNA | Ja vajag uzstāties publikas priekšā, tad es ņemu līdzi citrīnu. Lai saulaini. Ja uzstāšanās draudzīgā atmosfērā. Ja nedraudzīgā – tad kalnu kristālu un melno turmalīnu katrā kabatā.

GUNTA | Kurā no kabatām? Labā pusē nēsā akmeņus, lai transformētu izpausto enerģiju. Turmalīns labajā kabatā pasargās no nēsātāja apkārtējos. Ja akmeni nēsā kreisajā pusē, tiek transformēta enerģija, kuru nēsātājs saņem. Turmalīns kreisajā kabatā sargās no pārējo negācijām.

GUNA | Tajā laikā es ļoti plosījos par darba tēmu un biju dikti nešpetna. Viss sakrīt. (Smejas.)

GUNTA | Es arī esmu gan apzināti, gan neapzināti likusi uz kreisās rokas akmeņus, kas ir aizsardzībai, gan obsidiānu, gan citus akmeņus.

GUNA | Iespēju robežās es izvēlos neapstrādātus akmeņus.

GUNTA | Man patīk apstrādāti – kā viņos spēlējas gaisma, kādas ir sajūtas. Es saprotu, ka viņiem tiek nodarīts pāri, ka viņi ir slīpēti, bet, ja runājam par apstrādi, tad es esmu piesardzīga pret karsēšanu un krāsošanu. No otras puses, ja gribas skaisti zilu topāzu, tad gribas.

GUNA | Vai tev ir savi labklājības rituāli?

GUNTA | Rituālus labklājībai es netaisu, jo tā nav mana tēma, ar to nav bijušas problēmas. Es ar Taro un svecēm strādāju ar tēmām, kas ir aktuālas. Attiecībā uz sevi es bieži izmantoju tādas kārtis kā Nāve un Tornis. Ja esi kaut kur iesprūdis un jātiek uz priekšu, tad kādas lietas ir jānograuj.

GUNA | Man patīk zīmēt uz svecēm Taro kāršu simbolus jeb zīmes no tā dēvētā Malahima alfabēta. Arī bieži izmantoju gan Nāvi, gan Torni. 

Pati zīmēšana ir kā meditācija. Kad rokas darbojas, galva atpūšas. 

Sveces es arī uzlādēju enerģētiski par katru konkrēto tēmu.

GUNTA |  Man kārtis šķiet viens no jaudīgākajiem rituālu atribūtiem. Tikai es esmu pret kāršu plēšanu un dedzināšanu. Es pārzinu kāršu enerģijas, un tās strādā. Ļoti labi strādā.

GUNA | Ar rituāliem jābūt uzmanīgam, jāzina, ko tu dari. Citādi var kaut ko paraut vaļā.

GUNTA | Jā, var. Piedalos nometnēs, pasākumos, līdz ar to ir saskarsme ar rituāliem, pati arī vadu. Reiz kādā pasākumā bija noorganizēts rituāls, lai atlaistu visu veco, kas savu laiku nokalpojis. Rituāls gāja ļoti smagi, lija lietus, bet mēs to pabeidzām. Un tad sākās! Man plīsa mašīna, sadzīves tehnika. Un es sev pateicu: nekad nepiedalīšos rituālā, kas domāts, lai tiktu vaļā no tā, kas vecs.

GUNA | Man nepatīk publiski rituāli. Kaut kāda iekšējā pretestība. Piedalos tad, ja neliela domubiedru grupa un katrs zina, kas viņam jādara, un ir precīzi skaidrs, ko mēs vēlamies ar to iekustināt. Labāk patīk kaut ko darīt savā nodabā.

GUNTA | Pavirši nevar pieiet. Ne tad, ja vadi, ne tad, ja piedalies.

Uzziņa

  • Gunta Dauģe strādā ar trīs veidu instrumentiem: Taro, akmeņu enerģijām un maiju kalendāru.
  • Guna Kārkliņa strādā ar astroloģiju, taču, skatot horoskopa karti, iesaka arī, kādus minerālus kādām dzīves situācijām izvēlēties.

PAR ŽURNĀLU "SPĪGANA"

"Spīgana" ir vienīgais ezoteriskas ievirzes žurnāls Latvijā, ko veido nevis žurnālisti, bet nozares praktiķi, daloties ar savām zināšanām, pieredzi un dzīvē pārbaudītiem ieteikumiem. Kopš iznākšanas sākuma (2020. gada februāra) "Spīgana" iepazīstina ar dažādām ezoterikas nozarēm – alternatīvās veselības praksēm, senajām zināšanām un šajā gadsimtā izveidotām sistēmām, kas rūpējas par cilvēka fizisko un garīgo veselumu, sava potenciāla un dvēseles uzdevuma apjautu.

Abonē žurnālu šeit.

"Spīgana",
Reklāma
Reklāma
NEZINĀMAIS ZINĀMAIS
Reklāma