Atceries! Lai arī ko tev stāstītu reklāma vai receptes autors – neviens repelents nedod 100% garantētu aizsardzību pret ērcēm, odiem, mušām un dunduriem. Bet lielu daļu atbaidīt spēj gan.

Reklāma

Lieto tādu, ko uzskati par savai veselībai drošu un maciņam pieņemamu. Ja ej dabā retāk, vari neapgrūtināt sevi ar gatavošanu un iegādāties arī dārgākus gatavos līdzekļus. Bet, ja vajag daudz – gatavo pati.

Tev vajadzēs ēteriskās eļļas un nesējvielu. Vispirms apsver savus ieradumus un izlem, ko vajag – smērēt uz ādas, pūst uz drēbēm vai abus. Iegaumē – ēteriskās eļļas ir ļoti koncentrēti šķidrumi, pieci pilieni uz 20 ml nesējvielas ir pilnīgi pietiekami!

Smērējamai versijai – pievieno ēteriskās eļļas bāzes eļļai, savam ikdienas ķermeņa krēmam vai vari pat pagatavot ziedi šim nolūkam.

Pūšamajai versijai – pievieno tās degvīnam vai ūdenim. Ja ūdenim – atceries, ka ūdenī nešķīst un nāksies ik reizi pudeli sakratīt.

Labas repelentu īpašības ir bērza darvai, lauru lapu, bazilika, lavandas, piparmētru, eikaliptu, citronu un vēl daudzām citām ēteriskajām eļļām.

Ja mežā nekā līdzi nav, uz īsu brīdi mieru dos ieberzēšanās ar vībotnes vai piparmētru lapām.

PAR ŽURNĀLU "SPĪGANA"

"Spīgana" ir vienīgais ezoteriskas ievirzes žurnāls Latvijā, ko veido nevis žurnālisti, bet nozares praktiķi, daloties ar savām zināšanām, pieredzi un dzīvē pārbaudītiem ieteikumiem. Kopš iznākšanas sākuma (2020. gada februāra) "Spīgana" iepazīstina ar dažādām ezoterikas nozarēm – alternatīvās veselības praksēm, senajām zināšanām un šajā gadsimtā izveidotām sistēmām, kas rūpējas par cilvēka fizisko un garīgo veselumu, sava potenciāla un dvēseles uzdevuma apjautu.

Abonē žurnālu šeit.

"Spīgana".