Krievijas pētnieki atklājuši, ka Sibīrijas egles terpēni spēj cilvēka organismā iedarbināt tā dēvēto autofāgijas jeb šūnu attīrīšanas no atkritumvielām procesu. Tas rosinājis ideju par speciāla preparāta dzīves ilguma pagarināšanai radīšanu.

Var piebilst, ka terpēni ir aromātiskas, bioloģiski aktīvas augu vielas. Eksperimentos apliecinājies, ka attiecīgais attīrīšanās process cilvēka organisma šūnās iesākas pat ļoti niecīgas Sibīrijas egles terpēnu devas saņemšanas gadījumā. Un, pateicoties tam, var novērst ne tikai kaitīgo elementu uzkrāšanos, bet – izrādās! – arī vīrusu uzbrukumus.

Pētījuma autori pauduši, ka nolūkā atjaunināt organisma šūnas ar autofāgijas palīdzību itin nemaz nav nepieciešams sevi bezgalīgi nomocīt ar fiziskiem treniņiem vai badošanos – pietiek vienkārši savai barībai pievienot mazliet šo augu terpēnu. Līdz ar to varot uzskatīt, ka cilvēce beidzot patiešām nostājusies uz gluži reāla “jaunības eliksīra” radīšanas sliekšņa, un tas ļaus pat ievērojami palielināt cilvēku dzīves ilgumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.