Stāsta, ka zaļā tēja ir lielisks slepenais ierocis cīņā pret novecošanu un jaudīgs enerģijas eliksīrs.

Budistu mūki jau kopš VIII gadsimta lieto zaļo tēju, lai ilgāk paliktu nomodā meditācijas laikā, atgūtu enerģiju un spirdzinātu garastāvokli. 

Tējas stimulējošo iedarbību izraisa tās sastāvā esošais kofeīns. Ikdienā enerģijas gūšanai esam raduši uzņemt kofeīnu, dzerot kafiju. Taču, lai kofeīna daudzums uz cilvēka organismu atstātu pozitīvu iespaidu, ieteicams to uzņemt ar tējas starpniecību. 

Dienas laikā nevajadzētu uzņemt vairāk par 200 mg kofeīna. Vienā kafijas krūzē rodami 90–150 mg kofeīna, kas ir vairāk nekā puse ieteicamās dienas devas. 

Savukārt vidēja tase zaļās tējas satur 8–20 mg kofeīna, līdz ar to veselības nolūkos, miega aizgaiņāšanai un mundruma gūšanai ieteicams kafiju aizstāt ar pāris zaļās tējas tasēm. 

Tēja harmonizēs prātu un līdzsvaros garastāvokli!


Ja šķiet, ka aptrūcis iemeslu dzert zaļo tēju, arguments, ka tā ir jaunības eliksīrs, būs gana labs. Viena no biežākajām un sāpīgākajām vecuma pazīmēm ir osteoartrīts, un izrādās, ka to var samazināt, dzerot tieši zaļo tēju. Pētījumi rāda, ka zaļā tēja ir pārtikas produkts, kas satur pietiekami daudz antioksidantu, kas varētu palīdzēt cīņā ar novecošanu. 


Zaļajai tējai piemīt daudz ārstniecisko īpašību, viena no tām – tēja darbojas kā antibakteriāls līdzeklis un ir lielisks ierocis cīņā ar baktērijām.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.