Norvēģu pētnieki secinājuši, ka skriešanai var būt arī ļoti nelāgas un bēdīgas sekas, proti – tā izraisa atkarību no fiziskām nodarbībām jeb tātad šī nodarbe ir bīstama cilvēka mentālajai veselībai, grauj psihi.

Reklāma

Pētījuma autoru loģika esot šāda: fiziskā slodze vai tai pielīdzināma darbība var kļūt par veidu, ar kura palīdzību cilvēki cenšas izvairīties no dažādām problēmām, kuru atlikšana izraisa papildu grūtības. Tiesa, komentētāji uzsvēruši, ka šajā pētījumā neesot uzrādīta cēloņsakarību saikne, tāpēc joprojām it kā spēkā paliek jautājums: kas šeit ir primārais? Vai cilvēki jau pašā pamatā cenšas izvairīties no sarežģītiem risinājumiem un nepatīkamām domām un tādēļ labprāt dodas skriet, vai arī nodarbošanās ar skriešanu viņus līdz tam noved? Visdrīzāk, jau laikam gan jārunā par to pirmo variantu. Kaut vai tāpēc, ka jebkādas jaunatklātas papildu parādības neatceļ jau labi zināmo: skriešana un vispār jebkāda fiziskā aktivitāte labvēlīgi ietekmē miega režīmu, kā rezultātā cilvēks kļūst ievērojami produktīvāks. Savukārt par skriešanu un problēmu risināšanas atlikšanu vai to aizmiršanu var teikt tikai vienu – tā ir un paliek tikai atlikšana, nekas vairāk...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.