Pētnieki secinājuši, ka pārlieka aizraušanās ar piena produktu lietošanu var ievērojami kaitēt vīriešu veselībai. Izrādās, jau tagad ir pietiekami daudz mazāk zināmu zinātnisko pētījumu, kuros atklāts, ka piena lietošanas dēļ pastāv liels risks iedzīvoties prostatas audzējā.

Turklāt zīmīgi, ka par šiem atklājumiem ne tikai mēģina pārliecinoši klusēt, bet neviens nav pat centies pierādīt pretējo. Vārdu sakot, vīriešiem būtu ieteicams būt maksimāli piesardzīgiem un lietot ne vairāk par 300 gramiem piena dienā. Paaugstināts kalcija daudzums, kas nokļūst organismā kopā ar piena produktiem, izraisa ievērojamu D vitamīna daudzuma pazemināšanos. Uzsvērts, ka D vitamīna daudzuma samazināšanās organismā notiek nolūkā izvairīties no hiperkalcinācijas, taču tajā pašā laikā tādējādi var iedarboties arī prostatas audzēja uzvaras gājiena palaišanas mehānisms.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.