Apņēmīgā un no aprobežoti vienpusīga politideoloģiskā spiediena mēreni neatkarīgā amerikāņu multimiljardiera Īlona Maska uzņēmums "Neuralink" nesen saņēmis gluži oficiālu atļauju veikt eksperimentus ar reālu smadzeņu implantu ievietošanu cilvēkiem.

Esot zināms, ka pirmajiem vienpadsmit brīvprātīgajiem attiecīgās operācijas veiks jau 2024. gadā. Šādu ierīču prototipus saņems cilvēki, kuri cieš no smagām hroniskām slimībām, galvenokārt saistībā ar locekļu paralīzi. Pats Masks savukārt paudis, ka attiecīgā tehnoloģija došot cilvēcei iespēju praktiski ne ar ko neatpalikt no aizvien straujāku attīstības tempu uzņemošajām mašīnām. Viņš piebildis: “Vajadzētu paspēt, kamēr mākslīgais intelekts nav uzvarējis.”

Savukārt jau 2025. gadā uzņēmums "Neuralink" ieplānojis iedzīvināt šādus čipus vēl divdesmit sešiem brīvprātīgajiem, 2026. gadā – septiņdesmit deviņiem, bet 2027. gadā tos jau saņemšot pieci simti cilvēku. Bet, jau sākot ar 2030. gadu, uzņēmums apņēmies veikt vairākus desmitus tūkstošu tādu operāciju gadā. Piebilsts arī tas, ka jau šodien gribētāju daudzums esot mērāms tūkstošos.

Var piebilst, ka iepriekš šāda veida eksperimenti veikti tikai ar dzīvniekiem, un tajos novēroti arī vairāki satraucoši blakusefekti: daļēja paralīze, asiņojoša diareja un smadzeņu tūska. Tāpat esot zināms, ka patlaban vienas tādas "Neuralink" čipa ievietošanas operācija pacientam izmaksā 10 500 ASV dolāru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.