Amerikāņu analītiķi izveidojuši uz Marsa izvietojamas bāzes modeli, vienlaikus aprēķinot to, cik daudz cilvēku nepieciešams, lai tur izveidotu pirmo koloniju, kā arī noskaidrojuši, kādus cilvēkus nekādā gadījumā nedrīkstēs iekļaut ekspedīcijas sastāvā.

Un pētnieki vispirms uzskata, ka pilotējamie lidojumi uz Marsu un pirmās cilvēku apmetnes ierīkošana tur – tas itin nemaz nav vairs kaut kāds ļoti tālas nākotnes projekts, tāpēc jau tagad esot svarīgi aprēķināt un izsvērt visus iespējamos riskus, kā arī uzmodelēt tādas kolonijas pastāvēšanu nosacītas autonomijas apstākļos.

Iepriekš bija izvirzīts pieņēmums, ka pirmās uz Marsa izveidojamās kolonijas stabilas pastāvēšanas nolūkā būtu nepieciešams 110 cilvēku liels kolektīvs, taču visjaunākie pētījumi un aprēķini apliecinājuši, ka šis skaitlis varētu arī ievērojami samazināties. Amerikāņu pētnieki no Džordža Meisona universitātes profesora Edgara Argueijo vadībā izveidoja speciālu datormodeli un noskaidroja, ka sekmīgai un ilgstošai kolonijas pastāvēšanai, ņemot vērā arī to, ka daļu resursu nāksies saņemt no Zemes, būtu pietiekami tikai ar 22 cilvēkiem. Vienlaikus konstatēts arī tas, ka maksimālas kolonistu izdzīvošanas izredzes būšot tieši tajā gadījumā, ja komanda būs nokomplektēta no cilvēkiem, kurus daba apveltījusi ar rāmu un miermīlīgu raksturu. Savukārt neirotiķus, kuriem ir nosliece uz emocionālu nenoturību, trauksmi un vieglu aizkaitināmību sevī un citos, labāk nevajadzētu iekļaut ekspedīcijas sastāvā, jo šādi ļaudis varētu sarūpēt apdraudējumu visai kolonijai un tās pastāvēšanai.

Cita starpā vēl var piebilst, ka slavenais uzņēmuma SpaceX īpašnieks Īlons Masks nesen ticies ar Mongolijas premjerministru, un viņi apsvēruši iespēju Gobi tuksneša mongoļu daļā izveidot vairākus speciālus centrus, kuros varētu sagatavot cilvēkus lidojumiem uz Marsu. Atliek tikai pagaidīt, kad atkal izsludinās pieteikšanos šādām ekspedīcijām...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.