Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS "Gaso" sadales sistēmas pakalpojumu nodrošināšanā un uzlabošanā no 2024. līdz 2033. gadam plāno investēt kopumā 105,4 miljonus eiro, liecina "Gaso" dabasgāzes sadales sistēmas attīstības desmit gadu plāns.

Reklāma

Tajā norādīts, ka vidēji uzņēmums turpmākajos desmit gados plāno investēt aptuveni 11 miljonus eiro gadā. Tā kā vēsturiski digitālo risinājumu ieviešana sadales sistēmā nav bijusi prioritāte, nepieciešamas būtiskas investīcijas jaunu un esošo IT sistēmu attīstībai. Atbilstoši desmitgades plānam IT segmentā kopumā plānots ieguldīt 32,5 miljonus eiro. Kā galvenās prioritātes izvirzītas dispečeru vadības sistēmas, viedās uzskaites klientu apkalpošanas sistēmu, kā arī iekšējo procesu pārvaldības sistēmu attīstība un modernizācija. Nākamgad IT risinājumu ieviešanā gaidāmas vislielākās investīcijas – 4,6 miljoni eiro.

"Plānotās investīcijas dabasgāzes sadales sistēmā neatstās ietekmi uz pakalpojuma tarifiem,"

sola AS "Gaso" īpašnieces, Igaunijas gāzes kompānijas "Eesti Gaas", valdes priekšsēdētājs Marguss Kāsiks, norādot, ka dabasgāzes sadales sistēmas operatora galvenā funkcija ir dabasgāzes sadalei nepieciešamo objektu uzturēšana un atjaunošana, lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu dabasgāzes sadales sistēmas darbību. "Gāzesvadi un cita gāzes infrastruktūra ar laiku nolietojas, tāpēc, lai turpinātu nodrošināt drošu un kvalitatīvu pakalpojumu, ir nepieciešamas ikgadējas investīcijas. Jāņem vērā, ka tiek veiktas izmaiņas tirgus noteikumos, iekārtu kvalitātē un to normatīvos, vides aizsardzībā, digitalizācijā u. c. AS "Gaso" seko līdzi inovācijām, lai nodrošinātu mūsdienīgu darba vidi un klientu apkalpošanu. AS "Gaso" uztur gandrīz 5500 kilometrus gāzes sadales cauruļvadu, kā arī visu ar dabasgāzes sadali saistīto infrastruktūru. Pēdējos gados efektīva sadales sistēmas uzturēšana ir samazinājusi mehāniski bojāto pazemes gāzesvadu skaitu un sadales sistēmā nav notikuši nopietni incidenti," secina M. Kāsiks, kurš ir pārliecināts, ka dabasgāze joprojām ir nozīmīgs enerģijas avots mūsu reģionā un visā Eiropā. "Dabasgāze ir dabiskākais atjaunojamās enerģijas sabiedrotais tās tīrības dēļ, un tai ir svarīga loma kā pārejas posma degvielai, lai sasniegtu Eiropas Savienības emisiju samazināšanas mērķus un panāktu klimata neitralitāti līdz 2050. gadam. Turklāt nākamās desmitgades laikā ievērojami palielināsies atjaunojamās dabasgāzes (biometāna) nozīme."

"Dabasgāze ir dabiskākais atjaunojamās enerģijas sabiedrotais tās tīrības dēļ, un tai ir svarīga loma kā pārejas posma degvielai, lai sasniegtu Eiropas Savienības emisiju samazināšanas mērķus," Marguss Kāsiks "Gaso" īpašnieces, Igaunijas gāzes kompānijas "Eesti Gaas" valdes priekšsēdētājs raksturo "Gaso" potenciālu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.