Pietiekami autoritatīvā NASA pētniece Mišela Talere paziņojusi, ka ir pilnībā pārliecināta par to, ka Saules sistēmā eksistē ārpuszemes izcelsmes dzīvība, kā arī pavēstījusi, kur to ar vislielāko varbūtību varētu izdoties atrast jau burtiski vistuvākajā laikā. Un Talere uzskata, ka šī vieta būšot Venera.

Par spīti tam, ka šo planētu uzskata par ārkārtīgi nelabvēlīgu tieši savas indīgās atmosfēras un ļoti augstās virsmas temperatūras dēļ, tieši tur pētniekiem nesen esot izdevies atklāt “kaut ko, kas visdrīzāk uzrāda dzīvības pazīmes”. Viņa atzinusi, ka nekad neesot pat iedomājusies, ka tā varētu būt tieši Venera, taču tieši patlaban tur varot novērot kaut ko ļoti līdzīgu tam, ko spēj uzražot baktērijas.

Tostarp vēl virkne pētnieku apgalvojuši, ka jau drīz varētu izdoties atklāt mikroorganismus uz dažu Saules sistēmas planētu apledojušajiem pavadoņiem, turklāt, iespējams, arī uz Marsa. Un iepriekš jau britu evolucionārais biologs Ričards Dokinss izvirzījis pieņēmumu par to, tieši kādā formā, viņaprāt, vispār eksistē ārpuszemes dzīvība. Proti, ja nu kādreiz cilvēki patiešām sastapsies ar iemītniekiem no kādas planētas, kuras gravitācija ir vājāka par Zemes gravitāciju, viņi visdrīzāk savā priekšā varētu ieraudzīt... milzīgus radījumus ar zirnekļveidīgu uzbūvi... Tiesa, Talere par tik konkrētu vērtējumu saistībā ar Veneru pagaidām nav izteikusies.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.