Nesen Ganas prezidents Nana Akufo-Addo gluži oficiāli paziņojis: ASV un Rietumeiropas agresīvajām valstīm pienāktos izmaksāt reparācijas par savulaik veikto brango iedzīvošanos uz melnādaino vergu tirdzniecības rēķina.

Viņaprāt, gan ASV, gan Eiropai beidzot esot laiks godprātīgi atzīt, ka lielo pārticību un mantisko bagātību, ar ko šīs sabiedrības tagad tik nekaunīgi plātās, noniecinot citas civilizācijas, pamatā tomēr ir sarausušas, pateicoties simtgadēm ilgušās Āfrikas koloniālās ekspluatācijas un transatlantiskās vergu tirdzniecības sviedriem, asarām, asinīm un pārciestajām šausmām. Tāpat Ganas prezidents uzsvēris, ka šīm reparācijām vajadzētu atjaunot vēsturisko taisnīgumu, jo patiesībā jau nauda nekad nespēs pienācīgi kompensēt melnādaino cilvēku pārciestās šausmas, taču tā katrā ziņā apliecināšot, ka baisais ļaunums savulaik ir īstenots, proti, ka miljoniem melnādaino Āfrikas iedzīvotāju “izrauti no sava kontinenta skavām un brutāli nogādāti Amerikā, lai tur bez jebkādas kompensācijas par savu darbu vairotu saimnieku bagātību”.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.