Londonas laboratorijas "GABA Labs" līdzstrādnieki vēstījuši, ka viņiem izdevies sintezēt vielu, kas izraisa reibuma efektu, taču pilnībā neizraisa paģiras un citus ar to saistītos nepatīkamos simptomus.

Reklāma

Šis savdabīgais saudzējošais alkohola analogs nodēvēts par alkarelu (Alcarelle). Pētnieki apgalvojuši, ka šī viela, nelielās devās pievienota jebkuram dzērienam, nodrošina pacilātu garastāvokli un saviesīgumu, turklāt vienlaikus neietekmē runas skaidrību, neprovocē agresiju, kustību koordinācijas traucējumus vai atmiņas zudumus. Pētnieki arī piebilduši, ka, viņuprāt, alkarela lietošana ilgākā laikā neizraisīs nekādas problēmas ar veselību, jo tas izgaro no organisma burtiski dažu stundu laikā, pēc sevis neatstājot pilnībā nekādas pēdas aknās.

No otras puses, gan piebilsts, ka vispār jau vēl nepieciešamas ilgstošākas pārbaudes tieši ar cilvēkiem, un tas GABA Labs vēl lāgā tomēr neesot veikts. Bet toties ir jau apsolīts, ka līdz 2026. gadam varētu izdoties iegūt visas nepieciešamās atļaujas, lai varētu uzsākt alkarela rūpniecisku ražošanu. Un laikam jau var gluži droši apgalvot: visa pasaule aizturētu elpu gaida šo brīnišķo brīdi...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.