Britu psihologi pauž, ka cilvēka sviedru aromāts patiesībā spēj par pašu cilvēku pavēstīt krietni vien vairāk nekā tikai par viņa personiskās higiēnas ieradumiem. Viņi konstatējuši, ka, piemēram, sievietēm piemīt zināma nosliece saistībā ar vīriešu izdalīto aromātu, kas viņām pavēstot pietiekami daudz par vīrieti kā topošo dzīves biedru.

Pētnieki aicināja sešus vīriešus katru gulēt divas naktis vienā un tajā pašā kokvilnas sporta krekliņā, turklāt iepriekš viņi nedrīkstēja lietot uzturā ķiplokus un smirdīgos sierus, uzturēties piedūmotās telpās, kā arī izmantot dezodorantus, losjonus un aromātiskās ziepes. Pēc tam 63 heteroseksuālām sievietēm vecumā no 18 līdz 32 gadiem deva apostīt šos krekliņus un novērtēt tos skalā no 1 līdz 7, kur 1 ir "absolūti nepatīkami", bet 7 – "ļoti patīkami", un izkārtot tos attiecīgā secībā. Sievietēm bija arī jāatbild uz jautājumu, kurš ir tas aromāts, kāds būtu jāizdala viņu topošajam partnerim. Pēc trim mēnešiem eksperimentu atkārtoja – tie paši vīrieši, tikai citi krekliņi. Rezultāts tas pats!

Pētnieki uzskata, ka sieviešu nosliece palika nemainīga tāpēc, ka tā balstīta ģenētiskajos nosacījumos, un katrā ziņā cilvēki ķermeņa aromātu izmanto faktiski tieši tāpat, kā to dara dzīvnieki, proti – atbilstoši tam nosaka potenciālā partnera "kvalitāti". Tādējādi cilvēki gluži instinktīvi nosaka imūnsistēmas gēnus, kurus uzskata par galveno tā dēvētās histosavietojamības kompleksu. Šie gēni palīdz organismam likvidēt baktērijas un citus patogēnus. 

Sievietes zemapziņas līmenī izvēlas partnerus ar atšķirīgu genotipu, tādējādi topošajiem pēctečiem nodrošinot imunoloģisko instrumentu daudzveidību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.