Mūsdienās medību taure ir vien skaists atribūts, ko mēdz izmantot svinīgajā medību atklāšanā un noslēgumā, bet kādreiz tas bija neatņemams saziņas rīks, kas jāsargā un jākopj ne mazāk rūpīgi kā ierocis.

Reklāma

Tas rakstīts 1928. gadā izdotajā grāmatā Latvijas mednieka signāli, ko sarūpējusi studējošo mežkopju biedrība "Šalkone".  Proti, taure esot regulāri jātīra gan no iekšpuses, gan ārpuses. Citādi varot mainīties noskaņojums. 

Āriene jāspodrina ar metāla spodrināmo smēru, pēc tam jāuzspodrina ar mīkstu vilnas lupatiņu. Instrumenta iekšpuse jāizskalo ar siltu ūdeni. Ja taure ir pavisam netīra, skalojot tās iekšpusi, iekšā var iemest arī pāris skrotis.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.

Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.