Starptautiskajā lauksaimniecības izstādē Agritechnica 2023, kas novembrī norisinājās Hannoverē, Vācijā, vienu no sudraba medaļām ieguva viedā iekārta 'iQblue' rīku uzraudzībai, ko izstrādājusi vācu kompābija "Lemken"kopīgi ar "Track32 B.V.".

Darba procesa kvalitātes uzraudzība ir neaizstājama, lai sasniegtu augstu autonomijas pakāpi. Tāpēc sensoru sistēmas, kas uzrauga procesa kvalitāti, ir ļoti svarīgs elements. 

iQblue viedā iekārta nodrošina rīku stāvokļa uzraudzību kultivatora darbības laikā un nosaka iespējamo rīka zudumu, kā arī lemešu nodilumu. Ar savlaikus brīdinājumu rīku apmaiņu var ieviest jau agrīnā manuālajā, daļēji vai pilnībā autonomajā lietojumā, tādējādi nodrošinot darba kvalitāti vai novēršot turpmāku zudumu.

Pirmām kārtām sistēma ir būtiska autonomiem transportlīdzekļiem, taču to var izmantot arī standarta traktoriem. 

Rīku analīze tiek veikta apgriešanās procesa laikā apgriešanās joslā, analizējot kameras attēlus, izmantojot AI algoritmu, kad iekārta ir pacelta. Tas ļauj noteikt gan progresējošu nodilumu, gan rīka zudumu. 

To var arī izmantot, lai prognozētu laiku, kad rīks ir jānomaina. Sistēma izdod brīdinājumus luksofora formā, kur lemešu zudums tiek norādīts sarkanā krāsā, bojāti vai nolietoti lemeši – dzeltenā krāsā un veseli lemeši – zaļā krāsā. 

Automatizēta un no vadītāja neatkarīga darba rīku uzraudzība ļauj laikus norādīt nepieciešamo dilstošo detaļu apmaiņu, kā arī tālredzīgi atpazīt bojājumus, un tāpēc tā ir svarīga turpmāka darba procesu autonomizācijas attīstībā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.