Par daudzām senču gadskārtu tradīcijām mēs vairs īsti nezinām, kā tās noritēja laikos, kad cilvēki dzīvi bez tā nemaz nespēja iedomāties. Šodien mēs meklējam norādes dainās, cenšamies izprast katru svētku jēgu un "reanimējam" rituālus. Gaidot Jāņus, tas kļūst jo īpaši svarīgi!

Reklāma

Protams, tas dažbrīd raisa diskusijas un arī viedokļu sadursmi zinātniekos, folkloristos, rituālu praktiķos un godu vadītājos. Bet galvenais jau ir atjaunot un paturēt dzīvu kopā sanākšanu ar sakrālu jēgu, ne tikai izklaidei un vēdera priekam (kas arī nav par zemu vērtējami, jo prieks ir par zemu novērtēts). Atrast veidus, kā kopā atzīmēt sevi laika ritējumā. Ja mūsu senči to skaisti pratuši, kādēļ gan nesekot viņu piemēram?

Šajā izdevumā tu 

  • uzzināsi, kā senči iedalīja savu Saules gadu, un izlasīsi par visu astoņu gadskārtu tradīcijām,
  • iepazīsies ar senā pagāniskā panteona dievībām,
  • gūsi veselu vezumu ierosmju visneaizmirstamāko Jāņu sagaidīšanai,
  • sapratīsi, kāpēc ir tik svarīgi svētīt svētkus, godāt tradīcijas un veikt atbilstošus rituālus.

Ko vēl varu ieteikt? Citēšu tautas garamantu glabātāju Inesi Krūmiņu: "Svini ar saviem personiskajiem rituāliem! Tas, ka daļa rituālu ir pierakstīti un atzīti par autentiskiem un tradicionāliem, ir labi un pareizi, bet arī šie rituāli ietver dažādu laikmetu noslāņojumus. Tātad laika gaitā tie mainījušies, cilvēki šo to aizmirsuši, šo to pievienojuši. Un mēs varam pievienot savējo. Laika gaitā pelavas tāpat atsijāsies un graudi paliks.” 

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

PAR ŽURNĀLU "SPĪGANA"

"Spīgana" ir vienīgais ezoteriskas ievirzes žurnāls Latvijā, ko veido nevis žurnālisti, bet nozares praktiķi, daloties ar savām zināšanām, pieredzi un dzīvē pārbaudītiem ieteikumiem. Kopš iznākšanas sākuma (2020. gada februāra) "Spīgana" iepazīstina ar dažādām ezoterikas nozarēm – alternatīvās veselības praksēm, senajām zināšanām un šajā gadsimtā izveidotām sistēmām, kas rūpējas par cilvēka fizisko un garīgo veselumu, sava potenciāla un dvēseles uzdevuma apjautu.

Abonē žurnālu šeit.

"Spīgana".