2023. gada vasaras sākumā Francijas tiesa noraidīja valsts pirmās lēdijas Bridžitas Makronas ierosināto civilprasību pret divām sievietēm, kuras izplatījušas runas par to, ka Bridžita patiesībā esot tā dēvētais transgenderis.

Prasības pieteicēji bija pati Bridžita, viņas trīs bērni un brālis, un tā bija iesniegta jau 2022. gada februārī. Viņa jutās sašutusi pēc tā, kad iepazinās ar vietnē YouTube ievietoto videomateriālu, kura autori apgalvoja, ka it kā savulaik viņa bijusi vīrietis vārdā Žans Mišels Tronjē (Tronjē – tas ir Bridžitas meitas uzvārds), kurš vēlāk mākslīgā veidā mainījis dzimumu. 

Prasības pieteicēji pieprasīja kompensāciju par privātās dzīves tiesību pārkāpšanu, taču tiesa uzskatīja, ka prasībā izklāstītie fakti jākvalificē kā publiska apmelošana, tāpēc vispār anulēja to. Paralēli šai pirmajai prasībai Bridžita iesniedza arī pieteikumu par krimināllietas ierosināšanu ar sūdzību tieši par publisku apmelošanu, un var piebilst, ka šīs lietas izskatīšana vēl turpinās.

Bet vispār runas par to, ka Bridžita savulaik varētu būt mainījusi dzimumu, sāka izplatīties 2021. gada decembrī. Zināms, ka viņa savulaik bijusi franču valodas skolotāja savam tagadējam vīram, Francijas prezidentam Emanuelam Makronam un ir 24 gadus vecāka par viņu. Šim savdabīgajam pārim nav pašiem savu kopīgo bērnu, un Emanuels ir adoptējis trīs savas sievas bērnus no viņas pirmās laulības.

Francijas prezidents Emanuels Makrons Rīgā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.