Ķīnā izstrādāta jauna tipa liela virsskaņas pasažieru lidmašīna, kuras garums būs 45 metri, kas vismaz par trešdaļu pārsniedz lidmašīnas Boeing 737–700 garumu, un tā aprīkota ar diviem gaisa reaktīvajiem dzinējiem.

Lidmašīnas spārni būs ierīkoti trijstūra formā, gluži kā jau labi zināmajai franču un britu kopīgā ražojuma virsskaņas lidmašīnai Concorde.

Zināms arī tas, ka šajā izstrādnē ķīniešu inženieri izmantojuši aerodinamisko modeli, kura efektivitāte pierādīta pēdējo Ķīnas kosmisko operāciju gaitā, un tas noticis pietiekami lielos augstumos. Tiesa, inženieriem vēl gan jāspēj atrast risinājumu dažu spārnu zonu pastiprināšanai, jo tie, kā liecina aprēķini, būs pakļauti vislielākajām slodzēm un temperatūras maiņām tādā ātrumā, kas pārsniedz 7000 kilometru stundā.

Plānots, ka jau 2025. gadā Ķīnā visi eksperimenti būs pabeigti, bet vēl pēc 10 gadiem varētu sākties aktīva pašiem sava virsskaņas lidmašīnu parka ekspluatācija, spējot ne vairāk kā 60 minūšu laikā vismaz 10 pasažierus nogādāt bez izņēmuma jebkurā planētas punktā! Savukārt līdz 2045. gadam paredzēts izstrādāt un sākt ekspluatēt tādas virsskaņas lidmašīnas, kuras katrā tādā reisā spēs pārvadāt jau vismaz 100 cilvēkus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.