Atbilstoši ASV Nacionālās okeāna un atmosfēras parādību pētniecības pārvaldes (NOAA) datiem varot uzskatīt, ka aizvadītais 2023. gads kļuvis par rekordistu dažādu dabas katastrofu ziņā, kas kopā spējušas nodarīt kaitējumu, kas mērāms vairākos miljardos dolāru.

Organizācijas tīmekļa vietnē vēstīts, ka kopš gada sākuma valsti piemeklējusi viena ziemas vētra, viens mēroga ziņā gigantiski liels mežu ugunsgrēks, kas turklāt kļuvis par visnāvējošāko pēdējo 100 gadu laikā, tropiskais ciklons “Idalija”, tropiskā vētra “Harolds”, divi plūdi un 18 “ārkārtīgi skarbu laikapstākļu” gadījumi, kas gan šajā avotā nav īpaši detalizēti. Bet tādējādi ASV fiksēto bīstamo dabas katastrofu daudzums kļuvis par pasaulē lielāko aizvadītajā gadā. Speciālisti aprēķinājuši, ka dabas parādību dēļ ASV gājuši bojā vismaz 250 cilvēki, bet kopumā visas valsts mērogā nodarītais materiālais kaitējums esot novērtēts ar vismaz 57 miljardiem dolāru. 

Turklāt 2023. gada laikā vismaz trešā daļa ASV zemes platību lielākā vai mazākā mērā cietušas no sausuma. 

Bet vispār kopš attiecīgās statistikas apkopošanas sākšanas 1980. gadā NOAA saskaitījusi 371 lokālo katastrofu, un tās kopumā valstij radījušas aptuveni trīs triljonus dolāru lielu materiālo kaitējumu...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.