Var priecāties, ka trokšņa slāpētāju sortiments Latvijas medniekveikalu plauktos pieaug. Tas nozīmē, ka ir no kā izvēlēties, ir konkurence un, galu galā, var atrast variantus dažādām vēlmēm un maciņa biezumam. Šoreiz nedaudz par Norvēģijā ražotajiem "Vanward" klusinātājiem, ko piedāvā veikals "Huberts".

Vanward klusinātāji

Ierīces ir ražotas no piektās paaudzes titāna un printētas ar 3D printeri. Tas nozīmē, ka korpuss ir viengabalains un to nav paredzēts izjaukt pa daļām. Titāns izvēlēts tā izturības īpašību dēļ – izturība pret koroziju, augstu temperatūru un spiedienu. Ārējam korpusam ir tumšs sešstūru elementu raksts, kas nodrošina klusinātāja ātrāku atdzišanu. Tie ir pieejami četrās variācijās.

Felt

  • Paredzēts biežai šaušanai, tādēļ ražotājs ir parūpējies par dubultbiezu korpusu. Starp abiem korpusa slāņiem ir ventilācijas atveres, kas ļauj ierīcei atdzist un neveidot mirāžas efektu. Trokšņa slāpēšanas veiktspēja no 22 līdz 26 decibeliem. Svars – 171 grams.

Ultra Light

  • Izmēra parametros atgādina Felt modeli, taču atšķiras ar svaru. Šis ir krietni vieglāks, sver 137 gramus, un ir augusi trokšņa slāpēšanas jauda – no 24 līdz 29 decibeliem. Jāatceras gan, ka šis modelis nebūs piemērots magnuma kalibriem.

Hunter

  • Kompakts, ar plānu profilu, piemērots aktīvām medībām. Trokšņa slāpēšanas jauda no 27 līdz 31 decibelam. Svars – 254 grami. Paredzēts visiem ieroču kalibriem, ieskaitot Magnum.

Hunter PRO

  • Šo varētu dēvēt par iepriekšējā Hunter modeļa uzlaboto versiju. Garums tāds pats, diametrs nedaudz lielāks. Maksimālā trokšņa slāpēšanas jauda – no 33 līdz 38 decibeliem. Svars – 295 grami. Piemērots visiem kalibriem.

Felt un Ultra Light modeļiem ir rūpnieciski iestrādāta M18x1 vītne, bet Hunter un HunterPRO – 22x1 vītne. Ja ierocim ir cita veida vītne, nekas nav zaudēts. Veikalā tai piemeklēs atbilstošu adapteru, ko uzreiz arī uzstādīs klusinātājā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.