1914. gada 6. augustā. Pirms 110 gadiem Latvijas iedzīvotāji pamazām sāka izjust sekas, kādas Pirmais pasaules karš dažādu ierobežojumu veidā atstāja uz viņu ikdienu.
Viena no tām bija drastiski alkohola lietošanas ierobežojumi Rīgā un Vidzemē ar gubernatora pavēli. "Rīgas Avīzē" publicētajā rīkojumā bija teikts: "Tiek aizliegta stipru dzērienu lietāšana uz ielām, ceļiem, laukumiem un citās atklātās vietās, ciematu lauku māju robežās un zemnieku sabiedrības pārvalžu telpās. Tiek aizliegts rādīties atklātās vietās ciematu lauku māju robežās un uz braucamiem ceļiem manāmā reibuma stāvoklī. Tiek aizliegts uzglabāt stiprus dzērienus ciematos, privātu cilvēku telpās tādā vairumā, kas acīmredzot pārsniedz šo telpu iemītnieku vajadzības."
Māju īpašniekiem tāpat aizliedza tirgot stipros dzērienus viņiem piederošās telpās, bet, ja to darīja citi, vajadzēja "par tādu pārdošanu tūliņ paziņot policijai".
Varasiestādes stingri piekodināja, lai tējnīcas, traktieri un tā saucamie ēdienu nami, kam nebija alkohola tirgošanas tiesību, nemēģinātu tos pārdot slepus, kas acīmredzot tomēr notika, lai arī varēja beigties ar ļoti bargiem naudas sodiem un līdz trim mēnešiem ieslodzījumā. Spiegu mānijas apstākļos nepiederošām personām tāpat bija aizliegts pārvietoties gar dzelzceļiem. Aizturēšanas gadījumā šādiem pilsoņiem draudēja lielas nepatikšanas žandarmērijā. "Tāpēc publika vēl reizi tiek nopietni brīdināta neiet pa līnijām, lai izbēgtu pārpratumiem. Vakar Rīgas I stacijā apcietināja kādu nepazīstamu pasažieri, kurš gāja šķērsām pār sliedēm no vienas platformas uz otru. Neuzmanīgo žandarmi apcietināja personības izzināšanas dēļ, un to sodīs īpaša dzelzceļa komisija par priekšrakstu neievērošanu," uzsvēra prese.
Vēl tika atgādināts, ka Rīgā dzelzceļa stacijas apkaimē sākts tirgot "ķeizara majestātes", tas ir, cara Nikolaja II, ģīmetnes un tās "izpērk lielā skaitā".
Ielās notika arī ziedojumu vākšanas kampaņas armijas palīdzības vajadzībām. Ziedotājiem kā balvu izsniedza Krievijas impērijas karodziņus.
Latvis, 1924. gada 6. augustā
Spiritists – kauslis. Cēsīs, Bērzainā Dr.Ķivuļa mājās dzīvojošo zobārstu Vilhelmu jau š. g. pavasarī sodīja ar ieslodzīšanu cietumā uz vienu mēnesi par šūšanas mācekles piekaušanu. 2. augusta vakarā šis pats Vilhelms bez kāda iemesla sasitis Cēsu vidusskolas skolotāja Birkhāna māti, par ko no jauna to sauc pie atbildības. Vilhels Cēsīs pazīstams kā spiritisma piekopējs un nodarbojas arī ar hipnotizēšanu. Vai tas vispār pieskaitāms pie normāliem cilvēkiem, ir vairāk kā apšaubāms.