Vācijas Uztura biedrība, kas pastāv kopš 1953. gada un kurā ir ap četriem tūkstošiem biedru, nesen publicējusi zinātnieku jauno rekomendāciju, kura izmaina ārstu līdzšinējo atzinumu par veselībai nekaitīgu alkohola patēriņu.
Kā vēsta raidorganizācija "Deutsche Welle", speciālisti iesaka cilvēkiem neņemt mutē nevienu pilienu alkohola jeb pavisam atteikties no alkoholisko dzērienu lietošanas. Līdz šim Vācijas Uztura biedrība, kuras ieteikumi balstās uz zinātnieku pētījumiem, uzskatījusi, ka pieļaujamā alkohola deva dienā veselām sievietēm ir 10 grami, bet vīriešiem, kuriem nav veselības problēmu – 20 grami. Jaunais pētījums apgāžot šos secinājumus, jo, izrādās, ka pat minimāls spirtoto dzērienu daudzums kaitē veselībai, tāpēc vislabāk esot vispār nedzert.
"Ieteicams pilnībā atturēties no alkoholiskajiem dzērieniem. Un tiem, kas lieto alkoholu, vajadzētu izvairīties no augstas alkohola koncentrācijas asinīs un pārmērīgas dzeršanas. Īpaši tas attiecas uz jauniešiem. Bērniem, pusaudžiem, grūtniecēm un mātēm, kas baro bērnu ar krūti, alkohols nav jālieto vispār," saka Kirans Virmani, Vācijas Uztura biedrības direktors.
Pasaules Veselības organizācijas publicētie dati paralēli aktuālajam Vācijas Uztura biedrības dokumentam liecinot, ka Vācija starptautiski ir valsts ar augstāko alkohola patēriņa līmeni – gadā uz vienu iedzīvotāju tiekot patērēti 12,2 litri spirtoto dzērienu, raksta "Deutsche Welle". Tādējādi vidējais patērētā alkohola daudzums valstī esot vairāk nekā divas reizes lielāks par vidējo patēriņu pasaulē.
Vācijas Uztura biedrība atgādina, ka alkohola lietošana palielina vēža, īpaši krūts un resnās zarnas vēža, sirds un asinsvadu slimību, augsta asinsspiediena un aknu slimību risku.
Vēl viens svarīgs aspekts esot arī tas, ka nekontrolēta alkohola lietošana un īpaši alkoholisms būtiski samazina kopējo dzīves kvalitāti. Tas bieži noved pie finansiālām problēmām un sociālās izolācijas. Ģimenēm, kuru locekļi cieš no alkoholisma, bieži ir zemāks sociālekonomiskais stāvoklis. Bērniem no šādām ģimenēm skolā parasti klājas sliktāk, un viņiem ir lielāka iespēja būt sociāli izolētiem un ciest no mobinga.