Ik gadu 2. janvārī, fantastikas rakstnieka Aizeka Azimova dzimšanas dienā, visā pasaulē tiek atzīmēta Zinātniskās fantastikas diena.

Aizeka Azimova atceres pastmarka.

Tieši šajā datumā 1920. gadā mūsdienu Krievijas (citos avotos minēta arī tagadējās Baltkrievijas teritorija) Petroviču ciemā meldera Jūdas Ozimova un viņa dzīvesbiedres Raheles Bermanes ģimenē dzimis pēc trim gadiem kopā ar vecākiem uz Ameriku aizceļojušais ebreju izcelsmes vēlākais ievērojamais bioķīmiķis un fantastikas rakstnieks Aizeks Azimovs (miris 1992. gadā no AIDS, ko iemantoja, saņemot inficētas pārlietās asinis sirds operācijas laikā). Kopā ar Arturu Klārku un Robertu Hainlainu viņš veido tā dēvēto zinātniskās fantastikas “lielo trijnieku”, kā arī ir vairāku prestižu literatūras apbalvojumu laureāts. Azimovs kļuvis par vienu no izcilākajiem fantastikas žanra rakstniekiem, viņam pasaulē ir gigantiski liels cienītāju pulks, un tāpēc laikam jau arī nav lieki jābrīnās, ka, izvēloties datumu attiecīgajai svinēšanai, izraudzīta tieši viņa piedzimšanas diena.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.